Istotny element życia
Oglądanie programów TV Trwam wpływa pozytywnie na mój stan psychiczny, zwiększa motywację do podejmowania trudu walki z chorobami i jest źródłem niezbędnego optymizmu.
W maju 2008 r. doznałem udaru niedokrwiennego mózgu z ogniskiem niedokrwiennym w lewej półkuli móżdżku. Od tego czasu moja codzienna aktywność jest znacznie ograniczona. Z uwagi na wcześniejsze schorzenia (w 1982 r. – zespół M.A.S, w 2001 r. – zawał serca, w marcu 2004 r. – drugi zawał, w maju 2004 r. – III zawał, cukrzyca typu II leczona insuliną od lutego 2003 r., od 2001 – nowotwór płuca o charakterze niedrobnokomórkowym) mam bardzo ograniczone możliwości rehabilitacji.
Mimo wielu chorób i wynikających z nich niepełnosprawności, staram się żyć w miarę normalnie. Po udarze rozpocząłem starania o dostęp do programu TV Trwam. Mieszkam w budynku wielorodzinnym na warszawskim Ursynowie, więc napotkałem na liczne trudności techniczne i architektoniczne, ale ponad roku temu udało się – dzięki nowemu operatorowi sieci kablowej w moim budynku.
W tej sytuacji wydaną przez KRRiT odmowę przyznania TV Trwam miejsca na tzw. multipleksie odbieram jako zagrożenie dla mojego zdrowia i życia. Opisana sytuacja skłania mnie do zwrócenia się do Integracji z prośbą o podjęcie działań, które zapobiegną wykluczeniu mnie z jeszcze jednej istotnej dziedziny życia. Proszę o wystąpienie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę dotychczasowego stanowiska – nie chcę być jeszcze bardziej wykluczony.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz