Dziedzictwo Łódzkiego w Widzewskiej Manufakturze
Ponad 300 prac malarskich i graficznych autorstwa artystów z niepełnosprawnością, które powstały podczas największej jak dotąd "malarskiej wędrówki" po ziemi łódzkiej, można będzie oglądać na 300-metrowej powierzchni Widzewskiej Manufaktury, przy Al. Piłsudskiego 135 w Łodzi. Otwarcie wystawy już 1 marca br. o godz. 15.00.
Organizatorem wydarzenia jest ogólnopolska galeria twórców z niepełnosprawnością "Nasza Galeria", autor projektu "Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania".
Artyści zaprezentowali w swoich pracach atrakcyjne, nieznane szerzej zakątki o bogatej historii, a także walory krajobrazowe i dziedzictwo kulturowe regionu łódzkiego.
VI Ogólnopolski Plener Malarski w ramach projektu "Łódzkie,
warte utrwalenia i pokazywania", fot.: mat. organizatora
Dzieła wpisują się w strategię województwa łódzkiego w zakresie promowania "lokalnego patriotyzmu" wśród mieszkańców województwa, wyrabiania dumy i szacunku wynikających z wartości kulturowej i historycznej regionu, a także uświadamiania piękna jego przyrody. Realizacja projektu przez osoby z niepełnosprawnością ma ważny aspekt społeczny: pozwala na samorealizację, doskonalenie warsztatu artystycznego, integrację oraz odwiedzenie nowych, ciekawych miejsc.
Prace artystów z niepełnosprawnością we wnętrzach Widzewskiej
Manufaktury, fot.: mat. organizatora
Wystawa potrwa do końca marca br. Prace artystów można znaleźć także w wydawnictwie albumowym wydanym przez "Naszą Galerię". Zarówno prace, jak i albumy zostaną udostepnione do sprzedaży podczas marcowej wystawy.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz