Teatr lekiem na całe zło
– Dzięki teatrowi mogą zaakceptować swoje niedoskonałości, walczyć z nieśmiałością czy otworzyć się na drugą osobę – tak o nowym projekcie teatralnym dla niepełnosprawnych i uzależnionych mówi jego koordynatorka Weronika Droszcz ze Stowarzyszenia "Jestem”.
– Stowarzyszenie "Jestem” od 8 lat z powodzeniem organizuje zajęcia artystyczne, w tym zajęcia teatralne – wyjaśnia Weronika Droszcz, pedagog i terapeutka pracująca z dziećmi niepełnosprawnymi oraz osobami dorosłymi w Stowarzyszeniu. - Jest to doskonały sposób, aby niepełnosprawni czy uzależnieni pokazali, że też mają swoje pragnienia i marzenia, nie chcą być zamknięci w czterech ścianach. Wielu z nich to wrażliwe osoby i jest to bardzo wyraźne na scenie. Dzięki teatrowi mogą zaakceptować swoje niedoskonałości, walczyć z nieśmiałością czy otworzyć się na drugą osobę.
Projekt pt. "Klub Integracji Społecznej - Teatralne Działania Osób Niepełnosprawnych i Uzależnionych” jest dofinansowywany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i skierowany do 15 osób z województwa kujawsko-pomorskiego: osób niepełnosprawnych oraz młodzieży aktualnie leczącej się w Całodobowym Młodzieżowym Oddziale Leczenia Uzależnień.
W projekcie dodatkowo wezmą udział wolontariusze niezbędni do pomocy przy realizacji projektu (uczniowie, studenci i osoby po odbytym leczeniu odwykowym). Projekt zakłada łączenie działań praktycznych z edukacją teoretyczną i uczestnictwem we współczesnym życiu kulturalnym.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz