Powstaje czasopismo poznańskich ośrodków terapii zajęciowej
Od dłuższego czasu w środowisku poznańskich warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy dojrzewał pomysł stworzenia wspólnego czasopisma, opisującego działalność placówek, o których przeciętny poznaniak wie niezbyt wiele, ukazującego się w miarę regularnie.
Ośrodków terapeutycznych jest w Poznaniu coraz więcej, skupiają one kilkaset osób niepełnosprawnych, do tego dochodzą rodziny, kadra, wolontariusze - wszyscy razem tworzą całkiem sporą społeczność. Po wielu tygodniach spotkań, na początku grudnia ukaże się w końcu pierwszy numer magazynu, który nazwany został "WóTeZet".
W tym numerze najwięcej miejsca zajmuje prezentacja samych ośrodków (dziewięć warsztatów terapii zajęciowej i dwa środowiskowe domy samopomocy). Jest też galeria prac uczestników poszczególnych placówek, artykuł o barierach architektonicznych w naszym mieście oraz mapa Poznania z zaznaczoną lokalizacją ośrodków. Nakład magazynu to 2000 egz. (okładka będzie kolorowa).
Założeniem i głównym celem wydawcy (Stowarzyszenia Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących) jest dotarcie z gazetą do społeczności lokalnych, w których funkcjonują ośrodki terapii zajęciowej, dlatego magazyn będzie rozpowszechniany w osiedlowych sklepach, przychodniach, urzędach dzielnicowych i oczywiście w samych ośrodkach.
Swą premierę "WóTeZet' będzie mieć podczas imprezy integracyjnej w M1, która odbędzie się 10 grudnia 2004 w godz.12.00 - 18.30. Jej hasło to "Pierwsze Poznańskie Spotkania Ośrodków Terapii Zajęciowej". W programie:
- wystawa prac plastycznych uczestników wtz i śds
- kiermasz rękodzieła (przede wszystkim ozdób świątecznych)
- degustacja potraw przygotowanych w pracowniach gospodarstwa domowego
- występy artystyczne zespołów reprezentujących poszczególne placówki
- konkursy z nagrodami dla publiczności
- na zakończenie występ Mistrzów Polski w Tańcach na Wózkach grupy TWISTER z Poznania.
Cały dochód ze sprzedaży rękodzieła zostanie przekazany na zakup materiałów terapeutycznych do pracowni terapeutycznych w ośrodkach.
Druk gazety i zorganizowanie imprezy integracyjnej nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Patroni medialni przedsięwzięcia to Głos Wielkopolski, Radio Afera oraz Portal Internetowy Osób Niepełnosprawych (www.pion.pl).
miejsce: Poznań
data wydarzenia: 2004-12-10 do 2004-12-10
organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących
adres: ul.Ognik 20 B, 60-386 Poznań
tel.: 061 8688 400,faks: 061 8688 400
e-mail: spnis@neostrada.pl
autor: Marcin Halicki, koordynator projektu
źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących
informacja pochodzi z portalu ngo.pl
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz