„Wysokie kwalifikacje szansą na dobry start”: druga edycja szkoleń
Fundacja „Normalna Przyszłość” zaprasza osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w drugiej edycji szkoleń w ramach projektu „Wysokie kwalifikacje szansą na dobry start – wsparcie w procesie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych”.
Beneficjenci odbędą szkolenia stacjonarne z podstaw obsługi komputera (120 godz.; termin: 24 września – 19 października br.) lub obsługi klienta (90 godz.; termin: 29 października – 20 listopada br.). Kursy odbędą się w Łodzi.
Absolwenci szkoleń podejmą pracę na lokalnym rynku w formie
zatrudnienia wspomaganego. W początkowym okresie zatrudnienia będą
wspierani przez trenerów pracy. W czasie trwania projektu
organizatorzy oferują również wsparcie psychologa.
Osoby biorące udział w projekcie otrzymają materiały szkoleniowe, a
po ukończeniu szkoleń – certyfikaty potwierdzające zdobyte
umiejętności. Organizatorzy zapewniają także zwrot kosztów dojazdu
oraz ciepły posiłek i przerwy kawowe w trakcie trwania zajęć.
Projekt skierowany jest do niepracujących osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, w wieku od 18 do 64 lat, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, są zameldowane w Łodzi lub powiecie Łódź-Wschód oraz chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i znaleźć pracę.
Jeśli spełniasz wszystkie powyższe wymagania, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij go na adres: pfron.lodz@normalnaprzyszlosc.org.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie projektu.
Projekt „Wysokie kwalifikacje szansą na dobry start – wsparcie w procesie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych” współfinansowany jest ze środków PFRON.
Fundacja ,,Normalna Przyszłość” – biuro w Łodzi:
ul. Łagiewnicka 54/56 lok. 909
tel.: 42 235 70 80, 600 644 477
pfron.lodz@normalnaprzyszlosc.org
Komentarze
-
Kolejna wielka ściema
16.07.2012, 15:35Ten projekt to tylko nabijanie komuś kabzy!!! Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności (II grupa)wyższe wykształcenie magisterskie + studia podyplomowe, od kilku m-cy chodzę jak głupi od drzwi, do drzwi w poszukiwaniu pracy. Byłem też u Burmistrza i Senatora, a potencjalni pracodawcy patrzą na mnie jak na trędowatego. Dodam że w 2001 r. uległem wypadkowi w kopalni, praca była ciężka, ale było mnie stać na wszystko, (miałem skończoną tylko zawodówkę) później byłem na rencie przez 9 lat, w tym czasie skończyłem studia, rentę straciłem dwa lata temu, gdyż ZUS uznał mnie za zdrowego (przeszedłem dwie operacje kręgosłupa, teraz czekam na trzecią)przy wypadku straciłem słuch w jednym uchu, ale to tez nikogo nie interesuje, wg. orzecznika ZUS praktycznie nic mi nie wolno, ale do pracy jestem zdolny (tylko nie dodali jakiej) Jak by nie patrzeć, to wykształcenie tylko mi utrudniło życie zamiast pomóc.odpowiedz na komentarz -
chętnie skorzystam
07.07.2012, 08:48a dlaczego III grupa NIE??????????odpowiedz na komentarz
Dodaj komentarz