Warszawa: Bezpłatny internet dla osób z niepełnosprawnością
900 osób z niepełnosprawnością z Warszawy otrzyma na 5 lat dostęp do bezpłatnego internetu i sprzętu komputerowego, jego serwis i szkolenie z podstaw obsługi komputera.
Ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby z niepełnosprawnością w umiarkowanym lub znacznym stopniu (lub orzeczeniem równoważnym), które mieszkają w Warszawie i są pełnoletnie oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Warunkiem jest też zagrożenie wykluczeniem cyfrowym, co oznacza brak dostępu do Internetu w stopniu umożliwiającym aktywność społeczną i rozwój zawodowy. Wszystkie kryteria muszą być spełnione łącznie.
Spośród 900 komputerów 300 przeznaczonych jest dla osób z dysfunkcją wzroku, co oznacza, że mają one skaner, odtwarzacz książek mówionych, program rozpoznający znaki i specjalne oprogramowanie. W ramach projektu powstanie także siedem Specjalistycznych Centrów Informatycznych ogólnodostępnych dla osób z niepełnosprawnościami.
Pomoc będzie realizowana przez miasto stołeczne Warszawę w ramach projektu „Nowoczesne technologie szansą rozwoju zawodowego i aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych”.
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin można pobrać na stronie UM. Należy złożyć go do 14 sierpnia br. w Biurze Polityki Społecznej Urzędu m. st. Warszawy, przy ul. Niecałej 2, pokój nr 22, lub w punkcie informacyjnym Stołecznego Centrum Osób Niepełnosprawnych, przy ul. Andersa 5, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.30.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Komentarz