Malarska wędrówka po Łódzkiem w Widzewskiej Manufakturze
Warszawska ekspozycja prac powstałych w ramach projektu "Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania" została zakończona. Niezwykłe prace artystów z niepełnosprawnością zrzeszonych w "Naszej Galerii" można ponownie oglądać w Widzewskiej Manufakturze w Łodzi.
Warszawa to drugie miasto, którego mieszkańcy i goście mogli podziwiać piękno artystycznych pejzaży województwa łódzkiego. Prace malarskie i graficzne powstałe podczas dwóch ogólnopolskich plenerów malarskich: "Zabrodzin 2010" i "Łowicz 2012" gościły w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, przy ul. Nowogrodzkiej 3/5/7 w Warszawie, do 9 lipca br.
Obecnie wystawa - największa jak dotąd artystyczna prezentacja ziemi łódzkiej - trafiła do pofabrycznej hali Widzewskiej Manufaktury. Na powierzchni 300 m2 ukazanych zostanie blisko 300 prac malarskich i graficznych realizujących cele strategii województwa łódzkiego w zakresie promocji i podnoszenia atrakcyjności regionu łódzkiego.
Na zdjęciu: VI Ogólnopolski Plener Malarski w ramach projektu
"Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania", fot.: mat.
organizatora
Ekspozycja przedstawia wyjątkowość, bogactwo architektoniczne oraz walory krajobrazowe: Nieborowa, Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, Byszewów, Skoszewów, Uniejowa, Poddębic, Oporowa, Rawy Mazowieckiej, Babska, Woli Chojnatej, Rososzy, Cielądza, Wilkowic, Boguszyc, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Sieradza, Błaszek, Wrzącej, Jasionnej, Brączyna, Wielunia, Ożarowa, Warty, Słoczewa, Dąbrowy nad Czarną, Bąkowej Góry, Majkowic, Skotnik, Skórkowic, Szarbska, Trzepnicy, Dębowej Góry, Witowa, Sulejowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Wolborza, Paradyża, Łowicza, Arkadii, Kiernozi, Osieka, Łęgonic Małych, Walewic, Maurzyc, Borowa, Czerniewa, Bielaw, Soboty, Kocierzewa Południowego oraz Białej Rawskiej, a także dorzeczy, rozlewisk i zakoli rzek: Warty, Pilicy, Czarnej, Luciąży, Bzury, Słudwi i Rawki.
Zabytki architektoniczne i najbardziej charakterystyczne pejzaże ziem łowickiej, piotrkowskiej i rawskiej zostały utrwalone przez twórców z niepełnosprawnością zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Nasza Galeria": Wacławę Bartosik z Łodzi, Jadwigę Borysiewicz (Jagę Ward) z Łodzi, Marię Jolantę Jarzynę z Aleksandrowa Łódzkiego, Sylwię Kobierzyńską ze Słupska, Agnieszkę Kołodziejczak z Łodzi, Krystynę Majchrzak z Pabianic, Krystynę Matusiak z Bukowca, Krzysztofa Mikosia z Krakowa, Barbarę Nowak z Pabianic, Matyldę Siemienowicz z Łodzi i Ryszarda Szymanowskiego z Łodzi.
Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Wystawa potrwa do końca sierpnia br. Wstęp - wolny; istnieje możliwość zakupu prezentowanych prac.
Tegoroczne działania Stowarzyszenia "Nasza Galeria" realizowane są w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz