Indywidualny program nauczania syna
Jestem mamą Kacpra. Realizuje on w Tychach obowiązek szkolny - program indywidualny grupa rewalidacyjno-wychowawcza. Pomimo że miał w zaleceniach rehabilitację, logopedę - nie miał tych specjalistów - pracował z nim nauczyciel wf-u, a od 7 lat oligofrenopedagog. Od 5 l Kacper nie ma napisane w zaleceniach: rehabilitant. Ma wadę OUN i niedowład czterokończynowy spastyczny. Nigdy dyrekcja nie poinformowala mnie o jakimś zespole do opracowania programu syna, okresowych i końcowych ocenach - sami sobie pisali - sami oceniali !!! Dostawałam do podpisu w roku dosłownie na klatce schodowej program syna z informacją, że to dokument szkoły wymagany przez kuratorium. Zaufałam i wierzyłam. Teraz syn kończy edukację i przez to, że dyrekcja pomimo informacji, że byłam w ciąży wysokiego ryzyka, od lat leczę się na zwyrodnienie kręgosłupa, nadciśnienie, nie przyjęła mojego zwolnienia od lekarza i wyraziła OCZEKIWANIE czegoś innego.
Szanowna Pani,
mam problem ze zrozumieniem Pani pytania, ale jeśli ma Pani zarzuty co do prawidłowości działania dyrekcji szkoły, to powinna Pani zwrócić się do kuratorium. Kurator oświaty, w imieniu wojewody, wykonuje zadania i kompetencje w zakresie oświaty na obszarze województwa, a w szczególności: sprawuje nadzór pedagogiczny nad publicznymi i niepublicznymi przedszkolami, innymi formami wychowania przedszkolnego, szkołami, placówkami oraz kolegiami pracowników służb społecznych, które znajdują się na obszarze danego województwa, wykonuje zadania organu wyższego stopnia w stosunku do:
- organów jednostek samorządu terytorialnego - w sprawach publicznych szkół i placówek, zakładanych i prowadzonych przez osoby prawne i osoby fizyczne, oraz niepublicznych szkół i placówek,
- dyrektorów szkół - w sprawach z zakresu obowiązku szkolnego i obowiązku nauki oraz w sprawach skreślenia uczniów z listy uczniów.
Z poważaniem,
Anita Siemaszko, prawnik