Płynie kajakiem przez całą Polskę, aby zwrócić uwagę na problem z pracą dla osób niepełnosprawnych
![Marusz Zimnowłocki uśmiechnięty odbiera puchar obok z dyplomem stoi mężczyzna](/files/nowe.niepelnosprawni.pl/public/2020/gluchy_zimnowlocki_infpras.jpg)
Prawdopodobnie pierwszy niesłyszący kajakarz, Mariusz Zimnowłocki, przemierza 1400 km w poprzek Polski od Przemyśla po Bałtyk. Chce w ten sposób zabrać głos w sprawie sytuacji osób z niepełnosprawnością na rynku pracy.
Mariusz Zimnowłocki, choć w pełni samodzielny i świetnie funkcjonujący, jako osoba niesłysząca i niewidząca na jedno oko 14 lat szukał pracy. Znalazł ją dopiero gdy rok temu, zrobiło się głośno o jego planach „Wyprawy dla przyszłości”. Został zatrudniony jako monter prostych urządzeń elektrycznych. Jednak nie zrezygnował z rejsu, aby w ten sposób zwrócić uwagę na problem zatrudnienia osób z niepełnosprawnością i pomóc im w zdobywaniu zaufania pracodawców.
- Nie uważam się za osobę niepełnosprawną. Ja po prostu nie słyszę. Chcę przepłynąć nasz kraj, żeby udowodnić, że jestem taki, jak inni – powiedział Głosowi Koszalińskiemu Mariusz Zimnowłocki.
Wyprawa rozpoczęła się 1 września 2020 r. Bierze w niej udział Mariusz Zimnowłocki, jego ojciec Włodzimierz Zimnowłocki i Wiesław Hołozubiec. Mariusz jest zawodnikiem Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych Korona w Szczecinie.
23 września, w Międzynarodowym Dniu Języków Migowych, kajakarze zacumowali w Szczecinie, gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci w ich rodzimym klubie.
Kajakarze na bieżąco opisują swoją wyprawę na FB.
Komentarze
-
Prośba
27.09.2020, 20:24Opiekunowie osób niepełnosprawnych na zasiłku na opiekę tez powinni móc dorabiać w domu, jak renciści. Rząd powinien się pochylić nad tym problemem, bo mimo, że, finansowo jest lepiej niż kiedykolwiek przedtem, to i tak nie wystarcza na godne życie dla tych, którymi się opiekują i dla nich samych. Są niewolnikami sytuacji w jakiej się znaleźli, oni i ich kalekie niepełnoletnie lub pełnoletnie dzieci, trwale niepełnosprawne wymagające opieki. Przecież powinni pracować nawet w domu i zbierać na zapewnienie tej opieki swoim dzieciom, kiedy ich , tzn rodziców już nie będzie na tym świecie.odpowiedz na komentarz
Polecamy
-
W czym pomoże Rzecznik Finansowy? (Podcasty Integracji)
-
Zajrzyj na nową stronę internetową - www.komfortki.pl
-
Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortki, czyli pokoi pielęgnacyjnych do zmiany środków chłonnych
-
100 proc. dofinansowania do studiów podyplomowych "Sztuczna Inteligencja i Nowe Technologie" na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku
Co nowego
- MRPiPS: od 1 marca 2025 r. najniższa emerytura i renta wzrosną do 1878,91 zł
- Zajrzyj na nową stronę internetową - www.komfortki.pl
- Przewijamy Polskę. Oto lista miejsc, w których skorzystasz z komfortek, czyli pokoi pielęgnacyjnych do zmiany środków chłonnych
- Po Światowym Dniu Chorego – na jakie priorytety wskazują pacjenci i eksperci?
- Z życia opiekunki
Dodaj komentarz