Sprawni w pracy. Zatrudnienie osób niepełnosprawnych w politykach Unii Europejskiej i wybranych państw członkowskich
Sprawni w pracy. Zatrudnienie osób niepełnosprawnych w politykach Unii Europejskiej i wybranych państw członkowskich to publikacja autorstwa Janusza Gałęziaka wydana wspólnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej w ramach kampanii Sprawni w pracy.
Książka J. Gałęziaka Sprawni w pracy omawia kwestie zatrudniania i integracji osób niepełnosprawnych w różnych krajach unijnych, prezentuje polityki państw członkowskich wobec tej grupy społecznej, różne formy aktywizacji, zatrudniania (socjalne, chronione) i wsparcia osób niepełnosprawnych poprzez systemy szkoleń, dotacji dla pracodawców i pomoc asystentów. Autor przedstawia także, jak kwestie związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych regulowane są przez różne akty prawne i jakie konsekwencje dla Polski wynikają z przystąpienia do UE.
Książka została wydana także na płytach CD.
Pobierz publikację w wersji elektronicznej (aby przeczytać książkę, należy rozpakować pobrane archiwum - np. za pomoca programu WinRAR - i otworzyć plik index.html)
Uwaga: publikacja nie może być wykorzystywana w celach komercyjnych.
Kampania Sprawni w pracy ma kreować pozytywny wizerunek osób niepełnosprawnych jako pracowników, pobudzać je do aktywności na rynku pracy i promować ich zatrudnianie wśród przedsiębiorców. Pierwszym etapem kampanii było przygotowanie m.in. wspomnianej publikacji.
Osoby zainteresowane publikacją mogą się skontaktować z Centrum Informacyjnym dla Osób Niepełnosprawnych: centrum@niepelnosprawni.pl
Niepełnosprawny pracownik - co pracodawca wiedzieć powinien
Opracowanie: Anna Jastrzębska
Źródło: informacja własna
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz