Nieustraszeni pobiegli w Ekstremalnym Półmaratonie
Deszcz, chłód, błoto, a nawet śnieg. Z takimi warunkami musieli się zmierzyć zawodnicy Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego, który odbył się 17 października w Dolinie Zimnika.
Trasa biegu liczyła 21,097 km i prowadziła poprzez Kościelec, Malinową Skałę i szczyt Skrzycznego. Do rywalizacji w Lipowej stanęli zawodnicy w różnym wieku: najmłodszy uczestnik miał 19 lat, natomiast najstarsza biegaczka 68.
Satysfakcja z ciężkiego biegu
Półtorej godziny po starcie pierwsi biegacze finiszowali na mecie. Pierwszym, który dotarł do mety był zawodnik z Nowego Targu Adam Jamiński z wynikiem 1:32:03,9.
- Warunki nie za przyjemne. Mokro, zimno, od Malinowskiej Skały do Skrzycznego warunki bardzo nieciekawe: śnieg, błoto. Nogi same zapadały się pod śniegiem, a pod nim było dużo wody. Uważam, że trasa była bardzo urozmaicona, warunki ciężkie, natomiast z biegu jestem bardzo zadowolony. Nie spodziewałem się, że od Skrzycznego będzie taki długi zbieg, gdzie można było nadrobić trasy, przytrzymać tempo. Drugi zawodnik nieco mnie przycisnął 4 kilometry przed metą, ale udało się wygrać i z tego powodu też jestem zadowolony – mówił zwycięzca biegu.
Chwilę po nim na mecie pojawił się przedstawiciel Komendy Miejskiej w Krakowie Rafał Jura z rezultatem 1:32:23,5. Trzeci w klasyfikacji ogólnej był mieszkaniec Żywca Andrzej Biel, który trasę pokonał w 1:35:00,5.
Wśród Pań w klasyfikacji ogólnej najlepszy czas miała Edyta Lewandowska z klubu Dynafit Team (1:46:39,9). Druga na mecie była mieszkanka Czeladzi Mariola Lassota-Bujak z wynikiem 1:55:25,2. Trzeci najlepszy wynik zanotowała natomiast zawodniczka Dream Run Anna Sawicka (1:57:26,0).
Najszybsi zawodnicy
Impreza za metą
Klasyfikacja biegu została przeprowadzona w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn, w kategorii służb mundurowych oraz w kategorii open. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, medale oraz puchary. Każdy zawodnik natomiast otrzymał pamiątkową koszulkę, okolicznościowy medal oraz obiad. I to właśnie obiad serwowany po biegu przez Dworek Góralski okazał się największym „hitem” półmaratonu. Zawodnicy nie szczędzili w pochwałach.
Zwycięzcy w kat. OPEN
Po obiedzie przyszedł czas na uroczyste podsumowanie biegu – wręczano puchary, nagrody i medale dla najlepszych sportowców.
Nad przygotowaniem biegu czuwali przedstawiciele organizatorów: Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy oraz Stowarzyszenia Bieg po Zdrój. Na trasie biegu z gorącą herbatą, wodą i pomocą czekali na zawodników wolontariusze i obsługa techniczna organizatorów biegu, a wspierali ich uczniowie licealnej klasy policyjnej z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Współorganizatorami wydarzenia byli Gmina Jaworze, Starostwo Powiatu Żywieckiego oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka. Sponsorem głównym wydarzenia był GAZ System S.A. Imprezę dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz