Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Gdzie możemy szukać wsparcia?

01.03.2021
Autor: D.

Jesteśmy z mężem rodziną zastępczą dla 4-letniego Alanka (mamy nadzieję, że go zaadoptujemy), ostatnio zaczęło nas niepokoić jego zachowanie więc udaliśmy się do neurologa dziecięcego i poinformował nas o leczeniu i kazał złożyć papiery o niepełnosprawność. Alanek ma całościowe zaburzenia rozwojowe ze spektrum autyzmu ASD, pogranicze upośledzenia umysłowego II 86, znaczne opóźnienia mowy, zaburzenia integracji sensorycznej, nadwrażliwość na bodźce słuchowe, nieprawidłowości w odbiorze bodźców proprioceptywnych, zaburzenia w integracji przedsionkowej, zaburzenia hiperkinetyczne. Bardzo proszę o jakąkolwiek podpowiedź, co w obecnej sytuacji mamy robić, o jakie zasiłki się starać. Dodam tylko, że na nasz PCPR nie mamy co liczyć. 

Szanowna Pani,

myślę, że sprawa wymaga bezpośredniej konsultacji z prawnikiem, aby dokładnie omówić Państwa sytuację i możliwe kroki prawne, które pozwoliłyby uzyskać jakieś dodatkowe świadczenia.

Warto zatem sprawę skonsultować bezpośrednio z prawnikiem, w tym celu można skontaktować się z jednym z Centrów Integracji, których siedziby są w: Gdyni (tel.: 505 606 776), Warszawie (tel.: 505 602 517) i Zielonej Górze (tel.: 570 066 206).

Można także skorzystać z punktu nieodpłatnej pomocy prawnej - w każdym powiecie w Polsce działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. W załączeniu przesyłam link do odpowiedniej wyszukiwarki ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

 

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas