Wrocław: rozpoczął się I Dolnośląski Przegląd Sztuki Bez Barier
Blisko 80 różnego rodzaju prac i form artystycznych, m.in. obrazów i rzeźb wykonanych przez niepełnosprawne dzieci i młodzież, można oglądać na I Dolnośląskim Przeglądzie Sztuki Bez Barier "Galerion 2012", który 26 października rozpoczął się we Wrocławiu.
Jak poinformował PAP Bohdan Pecuszok, współorganizator imprezy, prezes Fundacji Rosa, celem przeglądu jest aktywizacja niepełnosprawnych i niwelowanie barier społecznych, które utrudniają im normalne funkcjonowanie.
- Różne ograniczenia, zarówno sama niepełnosprawność, jak i wciąż istniejące bariery związane z brakiem wiedzy czy niewielkim kontaktem z takimi osobami, często stanowią dla nich przeszkodę nie do pokonania. Dlatego tak ważne jest wsparcie i stworzenie szansy na prezentację ich możliwości i talentu – mówił prezes.
Na wystawie, która została otwarta we wrocławskim Browarze Mieszczańskim, znalazło się blisko 80 prac nadesłanych przez dzieci i młodzież z ośmiu powiatów Dolnego Śląska. Są prace plastyczne, m.in. rysunki, rzeźby i prace na szkle oraz nagrania z występami tanecznymi, muzycznymi i recytatorskimi.
- Prezentowane prace zaskakują nierzadko wysokim poziomem artystycznym. Widać też, jak wiele emocji, zaangażowania i czasu ci młodzi ludzie włożyli w przygotowanie swoich dzieł. Jako współorganizatorzy mamy nadzieję, że ta wystawa jest dobrym impulsem do podobnych działań w przyszłości, bo są one bardzo potrzebne – podkreślił Pecuszok.
Wystawę będzie można oglądać do 2 listopada.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz