Igrzyska Dzieci Niepełnosprawnych w Pucku - relacja
W Dzień Dziecka na stadionie MOKSiR w Pucku odbyły się Igrzyska Dzieci Niepełnosprawnych. Jeszcze rano organizatorzy imprezy ze Stowarzyszenia Ziemia Pucka obawiali się, że kapryśna aura może zepsuć zabawę. Na szczęście tak się nie stało - słońce wyszło zza chmur późnym rankiem i towarzyszyło zebranym do końca sportowych zmagań.
Wśród gości przywitanych przez Andrzeja Sitkiewicza, prezesa puckiego oddziału Stowarzyszenia Ziemia Pucka był m.in. Dariusz Majorek, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku, który przybliżył zebranym ideę igrzysk osób niepełnosprawnych. Znicz olimpijski zapalił pan Henryk Kohnke z Jastarni, uczestnik igrzysk paraolimpijskich w Barcelonie, Seulu i Atlancie.
W Igrzyskach wzięły udział niepełnosprawne dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Pucku, Domu Pomocy Społecznej w Pucku, Warsztatów Terapii Zajęciowej "Razem" w Pucku, dzieci z koła powiatowego Polskiego Związku Niewidomych oraz niepełnosprawni uczniowie Szkoły Podstawowej w Pucku. W zawodach nie było przegranych a najlepszą nagrodą dla organizatorów były uśmiechy na twarzach dzieci.
Imprezę wsparły Urząd Miasta Pucka, który nieodpłatnie udostępnił obiekty sportowe, Policja i Straż Pożarna z Pucka a także Jednostki Wojskowej w Rzucewie, które zademonstrowały sprzęt policyjny, strażacki i wojskowy. Dużym powodzeniem cieszyły się rajdy policyjnym polonezem dookoła bieżni stadionu, czy "podniebne" przejażdżki na szczycie wysięgnika wozu strażackiego. Uczestnicy Igrzysk mogli zaspokoić głód, racząc się grochówką z kuchni polowej.
Puchary dla uczestników Igrzysk ufundował PFRON, zaś nagrody indywidualne liczni sponsorzy prywatni z powiatu puckiego, którzy jak zwykle nie zawiedli.
Autor: Tomasz Żuroch-Piechowski
Źródło: Starostwo Powiatowe w Pucku
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz