Schody już wychodzą z mody
"Schody już wychodzą z mody" - Informacja prasowa
W ramach kampanii "Schody już wychodzą z mody" 19 października 2005 ruszyła akcja pod hasłem NAJEMCO PŁAĆ MNIEJ prowadzona wspólnie przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.
Na ulicach stolicy pojawiło się 10-cioro przeszkolonych niepełnosprawnych kolporterów, którzy przekonywać będą najemców miejskich lokali użytkowych, by dostosowywali swoje sklepy lub punkty usługowe do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Warszawa jest pierwszym miastem, w którym podjęto uchwałę, która stwarza możliwość obniżenia stawek czynszu dla najemców lokali miejskich, jeśli przystosują oni lokal do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak wielu najemców w Warszawie wciąż nie wie o takiej możliwości.
"Mam już dosyć tego, że nie mogę z moimi znajomymi na wózkach wejść do kawiarni czy zrobić zakupów w osiedlowym sklepie. A wszystko przez schody i wąskie drzwi. Dlatego osobiście będę zachęcał najemców lokali w Warszawie, by likwidowali bariery architektoniczne, bo dzięki temu zyskają nowych klientów " - powiedział dziennikarzom jeden z kolporterów akcji.
Od 19 października dziesięcioro osób niepełnosprawnych odwiedzi niemal 9 000 najemców sklepików, punktów gastronomicznych i usługowych, aby wręczyć im ulotkę informującą o możliwości uzyskania okresowego obniżenia czynszu w przypadku dostosowania lokalu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tekst ulotki szczegółowo informuje zainteresowaną osobę, co zrobić i gdzie się udać, aby skorzystać z możliwości obniżenia czynszu.
Podstawą prawną takich odliczeń jest uchwała z dnia 28 października 2004 r. Nr XXXIX/921/2004 Rady miasta stołecznego Warszawy w sprawie najmu i dzierżawy lokali użytkowych w domach wielolokalowych.
Osoby roznoszące ulotki rozpoznawalne będą po charakterystycznych zielonych czapeczkach, czarnych torbach z logo kampanii "Schody już wychodzą z mody". Będą posiadały identyfikatory z pieczątką Urzędu Miasta.
Akcja roznoszenia ulotek przez osoby niepełnosprawne potrwa miesiąc i jest prowadzona w ramach programu "Warszawa bez barier", który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji w 1996 r.
Opracowanie: redakcja
Źródło: informacja własna
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Spotkanie z redakcją i pisarką o 17.00 w Międzypokoleniowej
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
Dodaj komentarz