Ogólnopolskie Targi Budowlane Murator EXPO 2006
W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2006 roku odbędzie się w nowym Centrum Targowym Murator EXPO w Al. Jerozolimskich 179, w Warszawie siódma edycja największych na Mazowszu Ogólnopolskich Targów Budowlanych Murator EXPO 2006.
W ramach Targów 31 marca w godz. 14.00-16.00 będzie się odbywać seminarium pt.: Dom i wnętrze – dobre przykłady projektowania dla osób niepełnosprawnych, organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.
Swoje wyroby i usługi zaprezentują producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracownie projektowe, firmy wykonawcze i doradztwa technicznego, organizacje, stowarzyszenia, instytucje finansowo-ubezpieczeniowe, media. Ponadto, przedstawione będą dostępne na rynku produkty i rozwiązania z zakresu instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych, które w znaczący sposób warunkują jakość, estetykę i prawidłowe funkcjonowanie nowoczesnych domów.
Do dyspozycji Wystawców oddana zostanie nowoczesna powierzchnia
wystawiennicza, o powierzchni blisko 4 500 m2. Ekspozycja targowa
będzie podzielona branżowo na sektory. Targom, podobnie jak
poprzednim edycjom, przyświeca idea prezentacji kompletnej oferty
dla planujących budowę własnego domu - od kredytu, przez projekt,
do domu pod klucz. Targi gromadzą każdorazowo ponad 150 Wystawców.
Gośćmi Targów jest blisko 10 000 osób zainteresowanych jak mądrze,
nowocześnie
i bez błędów budować domy solidne, na miarę możliwości
finansowych.
Siódma edycja imprezy adresowana jest zarówno do indywidualnych inwestorów jak i profesjonalistów. Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów zostanie uruchomione Targowe Centrum Bezpłatnych Porad, w którym na pytania odpowiadać będą: architekt, inspektor nadzoru budowlanego, inżynier budownictwa, eksperci w dziedzinie wentylacji, instalacji grzewczych oraz sanitarnych. Architekci wnętrz i styliści zaoferują pomoc w zakresie: wyboru funkcjonalnych rozwiązań i interesujących pomysłów aranżacji i modernizacji pomieszczeń tak, aby wnętrze było funkcjonalne nie tracąc przy tym indywidualnego charakteru. Zainteresowani dowiedzą się, na czym polega sztuka aranżacji przestrzeni – Feng Shui i jak ją umiejętnie wykorzystywać. Dyżurować będą konsultanci gotowi pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego - zarówno pod względem funkcji, jak i kosztów realizacji - z kolekcji ponad 250 projektów domów parterowych, z poddaszem użytkowym i piętrowym, zaprojektowanych w różnych stylach architektonicznych.
Na targach odbędą się pokazy układania parkietu, szlifowania oraz wykańczania powierzchni drewnianej podłogi metodą olejowania, przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Przy stanowiskach demonstracyjnych funkcjonować będzie punkt konsultacyjny Stowarzyszenia, w którym można zasięgnąć rady i opinii w zakresie doboru materiałów na podłogi z drewna, sposobów ich konserwacji oraz metod olejowania podłóg różnymi technikami, poznać podstawowe zasady łączenia na jednej powierzchni podłogi drewnianej z terakotą, korkiem czy kamieniem. Zainteresowani dowiedzą się, od czego zależy ostateczny efekt ułożenia parkietu, jaką rolę odgrywa kierunek padania światła, a także w jaki sposób różne wzory podkreślają lub maskują cechy wnętrza.
Targom towarzyszy bogaty program edukacyjny. Zainteresowani goście mogą uczestniczyć w wykładach i prelekcjach poświęconych m. in.: skutecznym sposobom wentylowania w budownictwie, izolacji tarasów, balkonów, pomieszczeń pod budynkami i pomieszczeń wilgotnych i mokrych. Dla inwestorów rozpoczynających realizację marzeń o własnym domu od złożenia wniosku o kredyt przewidziano seminarium pod tytułem „Jak zapłacić bankowi mniej? Sprawdź swój kredyt”. Zainteresowani mogą także wziąć udział w spotkaniu poświęconym zastosowaniu kamienia we wnętrzu i za zewnątrz domu, dostosowaniu jego właściwości do wymagań miejsca, w którym będzie stosowany.
Na targach odbędą się szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów z branży i dla Wystawców. Już pierwszego dnia targów będzie można m. in. wziąć udział w szkoleniach poświęconych zarządzaniu jakością w firmie wg wymagań norm ISO 900 oraz pozyskiwania unijnych funduszy pomocowych na inwestycje w przedsiębiorstwach. Odbędzie się również seminarium „Oznakowanie CE lub znakiem budowlanym B warunkiem wprowadzenia wyrobów budowlanych do obrotu w myśl obowiązujących przepisów prawa. Korzyści wynikające z oznakowania CE”, którego gospodarzem jest Instytut Techniki Budowlanej – partner programu merytorycznego targów. Dużo miejsca w programie imprez towarzyszących targom poświęcone będzie budownictwu pasywnemu – budownictwu o najwyższym komforcie cieplnym i bardzo niskim zużyciu energii. Ogólnopolskie Targi Budowlane Murator EXPO będą miejscem konferencji inicjującej projekt „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw przemysłu drzewnego”, którego współrealizatorem jest Fundacja Demokracji Lokalnej. Celem konferencji jest przedstawienie przedsiębiorcom małych i średnich firm przemysłu drzewnego i meblarskiego praktycznych aspektów współpracy pomiędzy dużymi przedsiębiorstwami oraz możliwości pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania, zwłaszcza z funduszy UE.
Targi można zwiedzać w nowo otwartym Centrum Targowym Murator EXPO od piątku do niedzieli (31 marca – 2 kwietnia 2006 roku), w godzinach 10.00 - 18.00. Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 10 zł, ulgowy (młodzież szkolna, studenci, emeryci) – 5 zł. Dzieci do lat 10 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.
Program Targów Murator Expo 2006
Organizator:
Murator EXPO Sp. z o. o.
ul. Senatorska 13/15
00-075 Warszawa
tel. 022 829 66 80, faks 022 829 66 81
e-mail: biuro@muratorexpo.pl
muratorexpo.pl
Autor: Magdalena Izdebska
Źródło: Ogólnopolskie Targi Budowlane Murator EXPO 2006
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz