Konkurs CZŁOWIEK BEZ BARIER 2006
Już po raz czwarty Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz magazyn „Integracja” organizują konkurs Człowiek Bez Barier. Honorowy tytuł może otrzymać osoba, która - pomimo niepełnosprawności - swoimi dokonaniami na polu biznesowym, naukowym, artystycznym, sportowym lub społecznym udowadnia, że osoby niepełnosprawne są w pełni samodzielne i aktywne.
Konkurs organizowany jest pod patronatem pani Marii Kaczyńskiej - małżonki Prezydenta RP oraz Pełnomocnika Rządu ds. Osób niepełnosprawnych.
Największym sukcesem konkursu Człowiek Bez Barier jest fakt, że z roku na rok napływa do nas coraz więcej ciekawych zgłoszeń. W 2005 r. było ich ponad 50, czyli blisko o połowę więcej niż w roku 2004. Oznacza to, że ludzie uczą się zauważać i doceniać dokonania osób niepełnosprawnych. Niestety nie możemy nagrodzić wszystkich uczestników, choć mamy świadomość, jak wiele pokonali w życiu przeszkód i jak ogromnej wymagało to siły i wytrwałości. Jesteśmy jednak przekonani, że niezależnie od tego komu przypadnie tytuł Człowieka Bez Barier w 2006 r., ich codzienna działalność zmotywuje inne osoby niepełnosprawne do podejmowania wyzwań i realizacji pozornie nieosiągalnych celów. – mówi Piotr Pawłowski Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Kandydaci mogą być zgłaszani przez osoby fizyczne i prawne, a także organy administracji publicznej oraz Kościoły i związki wyznaniowe. W celu dokonania zgłoszenia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na www.niepelnosprawni.pl lub dostępny w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Dzielnej 1 w Warszawie.
W formularzu należy podać dane:
- Osoby / instytucji zgłaszającej (wraz z adresem i telefonem kontaktowym),
- Opis działalności i życiorys kandydata,
- Formularz rekomendacji urzędów, instytucji lub organizacji (z
podaniem nazwiska
i funkcji osób popierających wniosek wraz z adresem, numerem telefonu i faksu).
Człowiek Bez Barier zostanie wybrany przez Kapitułę Konkursu złożoną z osób, które swoją działalnością przyczyniają się do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych. W Jury zasiadają m.in. Ewa Błaszczyk, Olga Bończyk, Antonina Ostrowska, Michał Olszański, Mariusz Sabiniewicz, Andrzej Titkow, Agata Tyszkiewicz, Jarosław Ziębiński.
Zgłoszenia można przesyłać do 30 września 2006
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku października. Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Gali w październiku 2006 r.
W poprzednich edycjach konkursu nagrody zdobyli m.in. Katarzyna Rogowiec – paraolimpijka uprawiająca lekką atletykę oraz narciarstwo, która zdobyła dwa złote medale na Paraolimpiadzie w Turynie; Zbigniew Puchalski - prezes Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, twórca ośrodka szkoleniowego dla osób niepełnosprawnych, współzałożyciel Ogólnopolskiej Federacji Związków Stowarzyszeń Osób Niepełnosprawnych; Sławomir Piechota – poseł na Sejm RP, były przewodniczący Rady Miejskiej we Wrocławiu i były Wiceprezydent Wrocławia.
Zgłoszenia można przesyłać również na adres mailowy: czlowiekbb@integracja.org.
Partner – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób
Niepełnosprawnych.
Patronat honorowy – pani Maria Kaczyńska – małżonka Prezydenta
RP.
Patronat merytoryczny - Pełnomocnik Rządu ds. Osób
Niepełnosprawnych.
Patronat medialny – www.ngo.pl, www.niepelnosprawni.pl,
magazyn Integracja, Tygodnik
Powszechny oraz Nasze Sprawy.
Źródło: inf. wł.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Spotkanie z redakcją i pisarką o 17.00 w Międzypokoleniowej
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
Dodaj komentarz