Szansa na Sukces. Bezdomni i bezrobotni mają swoją firmę
Sukces - tak nazywa się przedsiębiorstwo społeczne, które zaczyna swoją działalność, a pracują w nim osoby wychodzące z bezdomności, uzależnień, długotrwałego bezrobocia, niepełnosprawne. Pod skrzydłami Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei będą m.in. wykonywać usługi remontowe, odśnieżać, opiekować się seniorami albo sprzedawać własne rękodzieło.
- Nikt z nas nigdy nie myślał, że stanie się częścią jakiejś firmy. Tu nas odkryto, pokierowano, nauczono nowych umiejętności. Do takiej pracy rękodzielniczej, jaką robimy, trzeba być skupionym, cierpliwym, a nie jest to moją cechą charakteru. Jednak nauczyłem się walczyć z własnymi słabościami. Wcześniej nie mogłem odnaleźć się w społeczeństwie, był alkohol, destrukcyjny tryb życia, bezdomność. Ta praca stawia mnie do pionu, przywraca godność - opowiada Marian Libik.
To on jako jeden z pierwszych przez prawie rok uczył się zawodu w Centrum Integracji Społecznej prowadzonym przez Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei. Od kilku lat w miejskiej kamienicy prowadzi ono również "Zakątek Nadziei" z ogrzewalnią dla bezdomnych, a od ubiegłego roku - właśnie CIS. Teraz kolejnym krokiem stowarzyszenia jest uruchomienie przedsiębiorstwa społecznego Sukces.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz