Przegląd Teatrów Wspaniałych: trwa nabór uczestników
Do 31 marca można nadsyłać zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych – inicjatywy kulturalnej, która zaprezentuje sztukę tworzoną przez osoby z niepełnosprawnością.
Przegląd Teatrów Wspaniałych ma otwartą formułę. Służy integracji osób niepełnosprawnych z różnych środowisk i państw; daje możliwość przedstawienia swoich osiągnięć przed dużą publicznością, nawiązania kontaktu z innymi środowiskami artystycznymi, udziału w warsztatach teatralnych oraz poznania Kociewia i Kaszub.
- Nie będą dokonywane przesłuchania wstępne. Przegląd ma formę prezentacji, a nie konkursu o laury i miejsca – podkreślają organizatorzy.
W przedsięwzięciu uczestniczą zespoły sceniczne, w skład których wchodzą osoby niepełnosprawne. Zespoły mogą liczyć do 10 osób (większe grupy wyłącznie po uzgodnieniu z organizatorami) oraz do trzech opiekunów. Prezentacje mogą trwać do 20 minut. Ze względu na międzynarodowy charakter imprezy i powstającą w związku z tym barierę językową, prezentacje sceniczne nie mogą zawierać „słowa mówionego”, powinny bazować na grze ciałem, światłem i muzyką. W karcie zgłoszenia należy wyraźnie zaznaczyć rodzaj prezentacji (np. taniec, pantomima, teatr światła).
Najlepszym zespołom Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych jury przyzna: Wielką Nagrodę, Nagrodę Specjalną, Nagrodę Jury, Nagrodę Publiczności (na podstawie głosowania publiczności) oraz wyróżnienia. Ponadto uczestnicy mogą liczyć na indywidualne nagrody rzeczowe, nagrody pieniężne, przekazywane podmiotowi prowadzącemu zespół sceniczny z przeznaczeniem na działalność statutową, a także promocję twórczości (m.in. w środkach masowego przekazu), organizację wyjazdów poznawczych po regionie i pomoc w nawiązaniu kontaktów zagranicznych.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego, 83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1, tel/fax 58 – 531 55 50, e-mail: wojciechrinc@gmail.com, aleksandrabeska@poczta.onet.pl w terminie do 31 marca br.
Zgłoszenia powinny zawierać: podstawowe informacje o zespole i jego uczestnikach, kopie orzeczeń o niepełnosprawności uczestników, krótki opis prezentacji oraz informacje dla organizatorów o potrzebach zespołu (wielkość, kształt sceny, elementy nagłośnienia, oświetlenia, scenografia itp.). Ponadto osoby zainteresowane udziałem proszone są o opis dotychczasowych osiągnięć (wraz ze zdjęciami) oraz nagranie fragmentu lub całości zgłaszanej prezentacji (dopuszcza się materiały z prób). Multimedia należy załączać na płytach CD.
Pobierz regulamin z formularzem zgłoszeniowym (.doc)
Wyboru zespołów dokona trzyosobowy zespół profesjonalistów. W tym roku zakwalifikowanych zostanie ok. 30 grup z Polski i innych krajów. Zespoły, które zakwalifikują się do udziału w Przeglądzie, zostaną poinformowane pisemnie.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz