Warszawa: O metodzie biofeedback w leczeniu NTM
Program Prospołeczny „NTM – Normalnie Żyć” oraz Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” zapraszają na wykład otwarty poświęcony metodzie biofeedback w leczeniu nietrzymania moczu. Spotkanie z ekspertem zajmującym się rehabilitacją uroginekologiczną odbędzie się 12 kwietnia br. w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Zofii w Warszawie.
Nietrzymanie moczu to jeden z bardzo powszechnych problemów współczesnej populacji. Według statystyk dotyka on ok. 10-15 proc. każdego społeczeństwa, co w polskich realiach stanowi około 4 milionów osób. Na dolegliwość tę narażeni są wszyscy – bez względu na wiek i płeć. Szczególnie zagrożone są jednak kobiety po porodach i w okresie menopauzalnym oraz osoby w podeszłym wieku.
Jedną z podstawowych terapii nietrzymania moczu jest leczenie zachowawcze. Opiera się ono głównie na klasycznych ćwiczeniach mięśni dna miednicy, a także na ćwiczeniach wspomaganych metodą biofeedback, polegającą na kontrolowanym ćwiczeniu skurczów mięśni dna miednicy przy pomocy specjalnej apartaury.
Aby przyblizyć chorym zasady działania metody biofeedback, Program Prospołeczny „NTM – Normalnie Żyć” we wspołpracy z Stowarzyszeniem Osób z NTM „UroConti” zorganizuje wykład otwarty poświęcony tej metodzie leczenia nietrzymania moczu. Spotkanie poprowadzi mgr Piotr Basista, fizjoterapeuta zajmujący się rehabilitacją uroginekologiczną, seksuologiczną, poporodową oraz ortopedyczną. Wykład odbędzie się 12 kwietnia (piątek) o godz. 17.30 w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Zofii (sala na III piętrze), przy ul. Żelaznej 90 w Warszawie.
Po spotkaniu zaplanowana jest prezentacja środków wchłaniających dla osób z nietrzymaniem moczu oraz losowanie książek o NTM.
Uczestnictwo wykładzie jest bezpłatne. Spotkanie dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym problematyką nietrzymania moczu.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz