Zagraj na bębnach w Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
Ubierz się na pomarańczowo, przyjdź 11 maja 2013 r. w godz. 15.00-16.30 do Parku im. Rydza-Śmigłego w Warszawie i zagraj na bębnach, aby zaznaczyć obecność wśród nas osób z niepełnosprawnością intelektualną. Flash-mob „Uderz w bęben!” jest częścią obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które w tym roku odbywają się pod hasłem: „Pełna Kultura!”.
W ramach Dnia Godności 2013 – Pełna Kultura! odbędą się również: wystawa malarstwa artystów z niepełnosprawnością intelektualną (Ministerstwo Gospodarki, Plac Trzech Krzyży 3/5), spektakl teatru „Biuro Rzeczy Osobistych” z Gdyni (godz. 13.00, Związek Artystów Scen Polskich, Al. Ujazdowskie 45), a także imprezy plenerowe w Parku im. Rydza-Śmigłego: kiermasz wyrobów artystycznych i pokazy rękodzieła (od godz.12.00), spektakle grupy teatralnej „SABLIKI” z Zakopanego oraz koncerty: „Integracyjnej Orkiestry Perkusyjnej” z Giżycka (godz. 16.30) i znanych, polskich jazzmanów: Mikołaja Trzaski i Mike’a Majkowskiego z zespołem „Remont Pomp” z Gdańska (godz. 18.45).
Organizatorem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością
Intelektualną 2013 – Pełna Kultura! jest Polskie Stowarzyszenie na
Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, które w tym roku obchodzi
Jubileusz 50-lecia. Stowarzyszenie jest największą i najstarszą
organizacją pozarządową działającą na rzecz osób z
niepełnosprawnością intelektualną. Liczy ponad 11 tysięcy członków,
w tym: rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością
intelektualną, same te osoby, a także ich przyjaciół i
profesjonalistów. Poprzez 124 Koła terenowe w całym kraju
Stowarzyszenie prowadzi łącznie ponad 400 placówek terapeutycznych
i różnych innych form wsparcia. Umożliwiają one rehabilitację,
terapię, edukację
i aktywne życie blisko 25 tysiącom osób: dzieciom, młodzieży i
dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną.
Obchody Jubileuszu 50-lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem odbywają pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Patronami wydarzenia są także: marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Ewy Kopacz, rzecznika praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz, prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Marek Belka, Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda oraz prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Komentarz