Nastolatka z autyzmem też ma prawo chodzić do kosmetyczki
- Niepełnosprawni mają prawo dbać o swój wygląd i chodzić do fryzjera albo kosmetyczki - uważa Liliana Bujała, matka 17-latki cierpiącej na autyzm. Dzięki niej w Tychach rozpocznie się pilotażowy program zmiany wizerunku chorej młodzieży.
Córka Liliany Bujały w ogóle nie mówi. Wydaje tylko nieartykułowane dźwięki.
- Jest nastolatką, ma takie same potrzeby jak wszystkie dziewczyny w tym wieku. Jakiś czas temu postanowiłam zaryzykować i zabrać ją po raz pierwszy do gabinetu kosmetycznego na regulację brwi. Bardzo bałam się, jak zareaguje personel - wspomina pani Liliana. Na szczęście nie było żadnych problemów. - Pani kosmetyczka była bardzo cierpliwa. Bardziej bałam się reakcji pani, która leżała obok z maseczką na twarzy - mówi Bujała. Jak dodaje, w społeczeństwie panuje przekonanie, że ludzie niepełnosprawni muszą być brzydcy i zaniedbani. - Bo oni się nie żenią, nie wychodzą za mąż. No to przecież nie muszą się podobać - kwituje.
Pani Liliana postanowiła jednak walczyć ze stereotypami.
Komentarze
-
Kosmetyczka
14.05.2013, 14:33Ja jestem niepełnosprawną żoną mój mąż lubi gdy ładnie wyglądam ja sama lepiej się też czuje po wizycie u fryzjera czy kosmetyczki. Sama byłam ofiara takich stereotypów i rozumiem co czuje córka Pani opisanej w artykule trzeba walczyć z ludzką głupotą i zacofaniem bo każdy mam prawo do szczęścia.odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz