wtorek, 23 kwietnia 2024 r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji- KRS 0000 102 130









































ss

NASZ BIULETYN
Wpisz swoj e-mail:
III Międzynarodowe Targi Pracy w Warszawie
Autor: Magdalena Gajda, Źródło: inf. wł.

Już po raz trzeci z kolei, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, w dniach 18-19 października 2006 r. odbyły się największe targi pracy na Mazowszu. Około 130 wystawców z Polski i zagranicy zaoferowało blisko 8000 miejsc pracy – także dla osób niepełnosprawnych. Gośćmi honorowymi targów byli pracodawcy z Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz przedstawiciele brytyjskich służb zatrudnienia.

Bezrobocie w Warszawie utrzymuje się na poziomie 5%. To wciąż zbyt dużo jak na stolicę 40 milionowego państwa. Międzynarodowe Targi Pracy – Warszawa 2006 zostały, więc zorganizowane z myślą o poszukujących zatrudnienia mieszkańcach Warszawy oraz województwa mazowieckiego, osobach niepełnosprawnych, odchodzących ze służby żołnierzach zawodowych i ich rodzinach, a także wszystkich zainteresowanych odnalezieniem nowych ścieżek kariery. Pracodawcy reprezentowali różne branże gospodarcze i oferowali szeroki przekrój stanowisk – począwszy od miejsc pracy dla robotników produkcyjnych, a kończąc na ofertach dla pracowników wysoko wyspecjalizowanych i kadry kierowniczej. Wiele firm – a uczestnikami targów byli głównie pracodawcy z otwartego rynku pracy - deklarowało, iż stanowiska dostępne są dla osób niepełnosprawnych.

Osoby poszukujące zatrudnienia miały również możliwość uzyskania informacji o warunkach życia i pracy w krajach Unii Europejskiej, a także o zasadach opodatkowania w naszym kraju Polaków powracających z pracy w Wielkiej Brytanii. – Sukcesem naszej gospodarki jest fakt, że możemy zaproponować około pół miliona miejsc pracy, dla osób nieposiadających paszportu brytyjskiego, podczas gdy inne kraje członkowskie Unii borykają się z problemem bezrobocia i nierówno rozdzielają tak obecnie poszukiwane dobro jak zatrudnienie – powiedział podczas konferencji prasowej Charles Crawford, ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Podczas targów odbyły się również warsztaty – „Dokumenty aplikacyjne – Pierwszy krok do zatrudnienia” prowadzone przez doradców zawodowych z Urzędu Pracy m.st. Warszawy oraz konferencja o metodach szkolenia na odległość z wykorzystaniem Internetu – „Eduk-ON szansą dla niepełnosprawnych”.
19 października ogłoszono „Dniem Brytyjskim” - swoje oferty prezentowali wystawcy z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Lista wystawców – pracodawców oferujących wolne miejsca pracy – dostępna na stronie www.mtp.um.warszawa.pl.

***

Artykuł powstał w ramach projektu "Integracja - Praca. Wydawnicza kampania informacyjno-promocyjna"
współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.

Copyright by Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji