Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pracodawcy dla aktywizacji

31.10.2006

Portal rekrutacyjny Pracuj.pl kontynuuje działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. W ramach akcji „Pracodawcy dla aktywizacji” 2 zł z każdego ogłoszenia, które w listopadzie zostanie opublikowane w portalu, zostanie przekazane na szkolenia zawodowe niepełnosprawnych. Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Na drodze do pełnej aktywizacji jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, zarówno po stronie pracodawców, jak i samych niepełnosprawnych. Mimo wielu akcji społecznych znaczna część pracodawców ciągle boi się zatrudniania osób niepełnosprawnych. Powodem są skomplikowane, ciągle zmieniające się przepisy, ale też stereotypy narosłe wokół niepełnosprawności.

Aktywizacja osób niepełnosprawnych to problem, który dotyczy wszystkich uczestników rynku pracy. Część pracodawców wyraża chęć zatrudnienia takich osób, ale nie wie gdzie ich szukać i jak znaleźć osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Z drugiej strony tylko niewielka część osób niepełnosprawnych aktywnie poszukuje zatrudnienia.

Akcja społeczna Pracuj.pl „Pracodawcy dla aktywizacji” ma dotrzeć zarówno do osób niepełnosprawnych, jak i pracodawców. – W listopadzie będziemy informować naszych przyszłych i obecnych klientów o korzyściach wynikających z zatrudnienia osoby niepełnosprawnej – komentuje Przemysław Gacek, prezes portalu Pracuj.pl. – Jednocześnie każdy pracodawca, który w listopadzie umieści w naszym serwisie swoje ogłoszenie, dołoży swoją cegiełkę do aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych.

Zebrane w czasie akcji „Pracodawcy dla aktywizacji” fundusze zostaną przekazane na szkolenia dla osób niepełnosprawnych. Zostaną one przeprowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i będą dotyczyły obszarów, na które osoby niepełnosprawne zgłaszają największe zapotrzebowanie. Będą to szkolenia z obsługi komputera, kadr i płac, księgowości komputerowej oraz prac asystencko-sekretarskich.

- Wielu pracodawców chciałoby zatrudniać takie osoby, ale dopiero po specjalistycznym przeszkoleniu, na które firmy na ogół nie mają funduszy. Mam nadzieję, że podobnych działań jak te prowadzone przez portal Pracuj.pl będzie coraz więcej, a co za tym idzie, coraz więcej osób niepełnosprawnych znajdzie pracę na otwartym rynku pracy, a pracodawcy zyskają profesjonalnie przygotowanych pracowników – komentuje Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Rezultaty akcji zostaną ogłoszone w pierwszej połowie grudnia.

Źródło: www.pracuj.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas