Lekkoatletyczne MŚ: Polacy w czołówce, już 7 medali!
3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe, co daje na razie 5. miejsce w tabeli medalowej - to dorobek polskiej reprezentacji po 2,5 dni rywalizacji podczas rozgrywanych w Lyonie Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Paraolimpijskiej. Na razie medale wywalczyli nasi panowie.
Piąte miejsce w świecie cieszy i ponownie pokazuje, jak ważną dyscypliną jest w Polsce lekkoatletyka osób niepełnosprawnych – w stosunku do innych sportów paraolimpijskich. Tradycyjnie najlepiej zaprezentowali się wychowankowie Zbigniewa Lewkowicza (Start Gorzów Wielkopolski) Maciej Lepiato i Mateusz Michalski. Pierwszy zwyciężył w skoku wzwyż, o centymetr podwyższając rekord świata do 2,13 m, drugi – co prawda bez rekordu świata, ale wygrał finał sprintu na 200 metrów.
- To był wspaniały dzień dla Polski, a szczególnie dla mnie – mówił Lepiato w sobotę po wygraniu konkursu skoku wzwyż. – Każdą wysokość pokonywałem w pierwszej próbie, co znaczy że jestem w wyśmienitej formie fizycznej. Nie znaczy to, że medal przyszedł łatwo, rywalizacja z Jonathanem Broomem-Edwardsem był ciężka. Dziś byłem mocniejszy – dodał.
Mateusz Michalski (z lewej) na mecie biegu na Igrzyskach
Paraolimpijskich w Londynie, fot.: London2012.com
Na liście zwycięzców znalazł się także 19-letni Bartosz Tyszkowski (również z Gorzowa) w pchnięciu kulą. Pozostali medaliści to: Łukasz Wietecki, srebro na 800 m w rywalizacji osób niewidomych i niedowidzących, Mariusz Sobczak, drugi w skoku w dal. Trzecie miejsca w konkurencjach technicznych zdobyli: Łukasz Mamcarz w skoku wzwyż i Marcin Mielczarek w skoku w dal.
W tabeli medalowej na pierwszym miejscu znajdują się Stany Zjednoczone przed Ukrainą, Brazylią, Wielką Brytanią i Polską. Za nami są na razie m.in. Rosjanie i Chińczycy.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz