Pytania o „Wsparcie w starcie”. Czy maksymalna wysokość pożyczki na założenie firmy zawsze jest taka sama?
Czy maksymalna wysokość pożyczki na założenie własnej działalności gospodarczej jest zawsze taka sama, czy też może ulec zmianie? Odpowiadamy.
Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” finansowany jest przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, a realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Program wspiera m.in. opiekunów osób z niepełnosprawnością. We wcześniejszym materiale przedstawiliśmy w 10 krokach, jak starać się o pieniądze na własny biznes i stworzenie miejsca pracy.
Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” daje możliwość uzyskania pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub zatrudnienie pracownika. Można skorzystać także z obu tych możliwości. O co najczęściej pytają zainteresowane programem osoby? W kolejnych artykułach z cyklu dotyczącego programu będziemy odpowiadać na te wątpliwości.
Pytanie
Czy maksymalna wysokość pożyczki na założenie własnej działalności gospodarczej jest zawsze taka sama, czy też może ulec zmianie?
Odpowiedź
Wysokość pożyczki na założenie własnej działalności gospodarczej może ulegać zmianie. Jest ona bowiem uzależniona od aktualnej wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za poprzedni kwartał. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 20-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.
Obecnie (w grudniu 2020 r.) maksymalna wartość pożyczki wynosi 103378,60 zł.
Zawsze wysokość pożyczki możliwej do zaciągnięcia można sprawdzić u pośredników finansowych zaangażowanych w realizację programu. Ich listę również można znaleźć na stronie BGK.
Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz