Wymyśl dostępną aplikację i wygraj iPada mini!
Trudno dzisiaj wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego podłączonego do internetu. Jednym z najważniejszych urządzeń w domu – jeżeli nie najważniejszym – jest komputer, coraz częściej przenośny. Korzystamy z niezliczonej ilości aplikacji ułatwiających codzienne życie. Czasem łapiemy się na tym, że nie potrafimy już poruszać się komunikacją miejską, jeżeli nie sprawdzimy wcześniej rozkładu jazdy w internecie.
Nowe technologie wdzierają się do naszego życia, zmieniają je i w większości przypadków usprawniają. Pozwalają zaoszczędzić czas. Sprawiają, że codzienne, żmudne czynności wykonujemy szybciej i przyjemniej. Na rynku dostępne są telewizory, które wiedzą lepiej niż my sami, co i kiedy chcemy obejrzeć. Pralki same piorą, a kuchenki same gotują.
Jednak wraz z postępem technologicznym zwiększa się również przepaść między tymi, którzy z nowych technologii korzystają, a tymi, którzy nie mają do nich dostepu. Wykluczenie cyfrowe jest zjawiskiem o ogromnym zasięgu; dotyka ono aż 9,5 miliona polskich obywateli.
Aż 33% gospodarstw domowych nie ma dostępu do internetu. Są to przeważnie mieszkańcy wsi i małych miasteczek, ludzie starsi oraz osoby niepełnosprawne. Szczególnie dla tych ostatnich cyfrowa integracja jest szansą na lepsze, łatwiejsze i o wiele sprawniejsze funkcjonowanie w codziennym życiu.
Dlatego Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wraz z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy ogłosiło konkurs "Aplikacje Bez Barier". Do udziału w nim zapraszamy zarówno deweloperów, mających gotowe aplikacje usprawniające życie osobom z niepełnosprawnościami, jak i kreatywne, nieprogramujące osoby. Nagradzamy również same koncepcje na innowacyjne programy. Zależy nam także na aplikacjach ściśle związanych z życiem w Warszawie, dedykowanych mieszkańcom stolicy, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Pomysły najlepszych deweloperów zawalczą o tytuł "Dostępnej Aplikacji". Dla zwycięzców przygotowalimy atrakcyjne nagrody rzeczowe: najnowsze modele Ipadów mini WiFi 16 GB z Retina Display.
Naszym głównym celem jest zbliżenie do siebie dwóch grup społecznych – osób niepełnosprawnych oraz twórców nowych technologii oraz aplikacji mobilnych. Jesteśmy przekonani, że współpraca tych grup zaowocuje wieloma rozwiązaniami, które nie tylko okażą się użyteczne, ale również opłacalne. Chcemy udowodnić, że osoby niepełnosprawne mogą być częścią cyfrowego świata na równi z innymi: korzystać z innowacyjnych rozwiązań, ale również uczestniczyć w procesie ich powstawania.
Wierząc w kreatywność i zaangażowanie społeczne, liczymy na wiele zgłoszeń, które nie tylko zaskoczą nas swoją użytecznością, ale także sprawią, że rynek nowych technologii i aplikacji mobilnych otworzy się szerzej na potrzeby osób niepełnosprawnych.
Pomysły na aplikacje należy przesyłać na adres e-mail: koncepcja@aplikacjebezbarier.pl, zaś gotowe aplikacje – na adres: aplikacja@aplikacjebezbarier.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 listopada 2013 roku.
Ogłoszenie wyników nastapi na Wielkiej Gali Integracji, która odbędzie się 28 listopada 2013 roku. Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.aplikacjebezbarier.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz