Tarnów: Już wkrótce III Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością
Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz prowadząca go Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji serdecznie zapraszają na III Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością.
Mityng odbędzie się 26 października 2013 r. (sobota) w godz. od 11.00 do 15.00. W tym roku zawody zorganizowane zostaną na nowo otwartym basenie pływackim znajdujący się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, przy ul. Mickiewicza 8.
– Zapraszamy wszystkich chętnych: tych, którzy czują się w wodzie jak ryby, osoby, które potrafią przepłynąć dystans basenu, oraz tych, którzy wezmą udział w biegu w poprzek niecki. Dla wszystkich przygotowaliśmy nagrody – zacheca Mariusz Panek, fizjoterapeuta w WTZ.
Tomasz Eliasz Wardzała, prezes zarządu Fundacji REPI, zwraca uwagę na doskonałe warunki lokalowe tegorocznych zawodów. – Oferujemy wszystkim przybyłym zawodnikom oraz i ich opiekunom komfortowy, nowoczesny basen, w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością, obiekt w centrum miasta, komfortowe szatnie, dogodnie usytuowaną widownię, punkt medyczny, węzły sanitarne, bezpłatny parking przy samym budynku oraz poczęstunek.
Terapia i rekreacja
Organizatorzy przygotowali konkurencje w różnych stylach i na różnych dystansach, aby każdy zgłoszony zawodnik mógł zaprezentować swoje umiejętności. Pomyślano także o osobach, które nie są doskonałymi pływakami, jednak lubią zabawy w wodzie i się jej nie boją; będzie także sztafeta biegowa w poprzek basenu. Ponadto przygotowano konkurencję cieszącą się największym zainteresowaniem kibiców – wyścigi terapeutów.
– Uczestnikami III Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością mogą być osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniach: lekkim, umiarkowanym i znacznym. Placówka może zgłosić maksymalnie pięciu zawodników. Przyjmowane są także zgłoszenia osób indywidualnych. Wszyscy zawodnicy mogą brać udział w nie więcej niż dwóch biegach indywidualnych. Spośród pięciu zgłoszonych zawodników troje może wziąć udział w sztafecie w poprzek basenu na głębokości 1,40 m. Grupy zawodników mogą być zróżnicowane pod względem płci. Każdego zawodnika obowiązuje strój pływacki, tj. klapki, czepek, strój kąpielowy, okularki. Zawodnicy zobowiązani są do zaopatrzenia się w środki myjące i ręcznik – przedstawia wymagania dotyczące zawodników Mariusz Panek.
– Celem imprezy jest propagowanie aktywnego stylu życia, w tym pływania jako doskonałej formy terapii i rekreacji, a także prezentacja umiejętności osób z niepełną sprawnością intelektualną wśród ogółu społeczeństwa – dodaje psycholog Małgorzata Mośny. – Zapraszamy przy tym nie tylko osoby niepełnosprawne, ale wszystkich mieszkańców miasta i regionu, aby kibicować zawodnikom i podziwiać piękną postawę fair play. Będzie też okazja do wzruszeń w czasie ceremonii dekoracji i coś dla osób lubiących wysoki poziom emocji: walka o najwyższe trofea; dosłownie na sekundy i centymetry.
Za udział w III Mityngu Pływackim, w zależności od osiągniętych wyników, będą wręczane: statuetka, medal, dyplom i upominek i nagroda dla najlepszej drużyny.
Szczegółowe informacje, w tym regulamin Mityngu, dostępne są na stronach www.wtzjp2.pl oraz www.repi.pl.
Patronatem honorowym objęli Mityng: pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, wicemarszałek województwa małopolskiego oraz prezydent miasta Tarnowa. Zawody wspierają Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Bruk-Bet sp. z o.o., miasto Tarnów i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.
PROGRAM III OGÓLNOPOLSKIEGO MITYNGU PŁYWACKIEGO OSÓB Z NIEPEŁNĄ SPRAWNOŚCIĄ
11:00 Spotkanie uczestników i ich opiekunów w holu Basenu
PWSZ
Sprawdzenie listy obecności przyjezdnych, odebranie oryginałów
formularzy zgłoszenia, przydzielenie każdego z uczestników do
dobranej wcześniej grupy
11:15 Odprowadzenie uczestników do szatni
11:45 Zebranie wszystkich uczestników i opiekunów na płycie
wokół basenu, przedstawienie im skróconego regulaminu mityngu,
wypowiedzi o zasadach fair play i duchu szczerej rywalizacji,
prezentacja drużyn
12:00 Przedstawienie kolejności grup i konkurencji, w jakich
uczestnicy będą rywalizowali
12:15 Przeprowadzenie wyścigów uczestników według listy
startowej
14:00 Przeprowadzenie sztafety
14:30 Przeprowadzenie wyścigów terapeutów
14:35 Ogłoszenie końcowych wyników i wręczenie nagród
indywidualnych i zwycięskich drużyn
14:50 Słowo końcowe – podziękowanie za udział
14:55 Odprowadzenie uczestników do szatni
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz