Aaautystyczną osobę zatrudnię
W naszym kraju ani jedna spośród 10 tys. dorosłych osób z autyzmem nie pracuje. Takie dane prezentują Fundacja Synapsis oraz UNDP Polska (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), starając się przekonać, że osoby te pracować mogą. 8 stycznia 2007 r. ruszyła kampania społeczna „Autyzm i praca – nie wykluczam”.
Główne elementy kampanii, to reklamy prasowe stylizowane na ogłoszenia rekrutacyjne oraz spoty kinowe w reżyserii Konrada Niepolskiego.
„Chcemy pokazać, że otwarty rynek pracy jest zamknięty dla większości osób z autyzmem” – mówi Joanna Szymańska z Fundacji Synapsis. – „Szansą są dla nich specjalnie sprofilowane przedsiębiorstwa, takie jak Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis, która już w marcu zatrudni 24 osoby z autyzmem”. Wypracowane w ramach przedsiębiorstwa, budowanego w Wilczej Górze pod Warszawą, rozwiązania organizacyjne, ekonomiczne i terapeutyczne zostaną opisane i udostępnione innym organizacjom działającym na rzecz osób z autyzmem w Polsce.
Merytoryczną częścią kampanii będą programy publicystyczne w Telewizji Polskiej, blog internetowy niewykluczam.blox.pl oraz audycje w radiu TOK FM, w którym od 10 do 12 stycznia 2007o godz. 12:05 będzie można posłuchać o sytuacji osób z autyzmem w Polsce, ekonomii społecznej oraz o Pracowni Rzeczy Różnych w Wilczej Górze.
***
Artykuł powstał w ramach projektu "Integracja
- Praca. Wydawnicza kampania informacyjno-promocyjna"
współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz