Na Spotkania Marzeń! Zostań wolontariuszem Nieprzetartego Szlaku
Fundacja Nieprzetartego Szlaku szuka wolontariuszy i zaprasza do współpracy wszystkich chętnych. Można zostać współorganizatorem tegorocznych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. Ustalona jest już data tych nietypowych, bo hybrydowych Spotkań Teatralnych Marzenia 2021.
Fundacja Nieprzetartego Szlaku wspiera rozwój osób z niepełnosprawnościami poprzez działania artystyczne i arteterapeutyczne – organizując warsztaty, konsultacje oraz całoroczny międzynarodowy cykl imprez artystycznych osób z niepełnosprawnościami. Od lat do współpracy przy organizacji imprez i warsztatów zapraszani są wolontariusze, którzy stają się współorganizatorami międzynarodowych wydarzeń.
Rozwój kompetencji
W Nieprzetartym Szlaku można doświadczyć nietypowego wolontariatu. W Fundacji, w rodzinnej atmosferze oraz w przyjaznym miejscu, każdy może rozwijać siebie i swoje kompetencje. Dla wolontariuszy organizowane są zarówno spotkania integracyjne, organizacyjne i artystyczne. Ale przede wszystkim organizatorzy proponują zarówno dzieciom, młodzieży, studentom, osobom dorosłym jak i osobom z niepełnosprawnościami włączenie się w organizację Międzynarodowego Przeglądu Teatralnego. Przeglądu, w którym współorganizatorami są także sami artyści z niepełnosprawnościami.
Ogłoszony został już termin 31. Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetarego Szlaku MARZENIA. Tegoroczny 31. SANS odbędzie się w dniach 27-30 maja 2021 w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Wszelkie informacje i dokumenty można pobrać ze strony.
Na spotkania informacyjno-integracyjne organizatorzy zapraszają zarówno stacjonarnie, jak i online. Pozostały jeszcze 2 terminy: 18 marca odbędzie się spotkanie w Centrum Nieprzetartego Szlaku w Lublinie, zaś 20 marca spotkanie online na platformie Zoom.
- Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie dla chętnych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami w naszej Fundacji i przeżyć niesamowitą przygodę. Dowiecie się, czym są Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku oraz jak można nam pomóc w organizacji i przebiegu tego wydarzenia. Wystarczy wypełnić formularz i przyjść do nas, a my postaramy się przybliżyć idee Nieprzetartego Szlaku oraz działania, w które możesz się zaangażować – mówi Weronika Superson, koordynator wolontariuszy Nieprzeratego Szlaku.
Wiele wymiarów spotkań
Finałowe Spotkania Teatralne, tak jak całoroczny cykl imprez Nieprzetarego Szlaku, są wielowymiarowe. Obejmują przede wszystkim działania teatralne podczas występów teatrów na scenie. Podczas Przeglądu przerwy pomiędzy spektaklami wypełnione są wspólnym śpiewaniem piosenek, zabawą, konkursami. Działania muzyczne i animacyjne pozwalają przyjeżdżającym artysom nawiązać bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami i razem z wolontariuszami prowadzącymi imprezę budują jej klimat. Spotkaniom towarzyszą wystawy plastyczne i Konkurs Fotograficzny „Teatr w Obiektywie”. W niedzielę po prezentacjach teatralnych odbywa się Wielki Finał, podczas którego podziękowania odbierają artyści i ich instruktorzy. Na zakończenie na scenę zapraszani są wolontariusze, organizatorzy, którym wszyscy dziękują za pracę i zaangażowanie włożone w organizację imprezy. Corocznie jest to grono ponad 50 osób.
W każdym z tych działań jest miejsce na zaangażowanie się wolontariuszy, zgodnie z ich predyspozycjami i kompetencjami. W czasach pandemii może to być także wolontariat online.
- Nasz przegląd ma charakter edukacyjny. Podczas festiwalu Rada Konsultantów zaprasza instruktorów na warsztaty – omówienia. Głównym celem jest rozwój grupy teatralnej, jej instruktora i całego środowiska teatralnego – mówi Michał Stanowski, główny inicjator ruchu Nieprzetartego Szlaku.
Takie samo podejście towarzyszy pracy wolontariuszy – dla nich to także jest przestrzeń do rozwoju i nabywania nowych kompetencji zarówno społecznych, organizacyjnych, interpersonalnych czy też artystycznych. Dołącz do wydarzenia na Facebooku, wypełnij formularz zgłoszeniowy i wejdź do społeczności wolontariuszy Nieprzetartego Szlaku.
Patronaty honorowe SANS: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.
Patronat medialny SANS: TVP3 Lublin, Radio Lublin, Nasze Sprawy.
Partnerzy: Teatr Muzyczny w Lublinie.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz