„Pracodawca na TAK”. Wypełnij ankietę
Chcesz mieć wpływ na poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnością na rynku pracy? Poświęć kilka minut i wypełnij anonimową ankietę skierowaną do pracodawców oraz osób z niepełnosprawnością. To już druga edycja kompleksowego badania, którego rezultatem będzie wydanie wartościowego raportu zawierającego propozycje praktycznych rozwiązań zwiększających aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością.
- W ostatnich latach zwiększyła się otwartość firm na prowadzenie polityki różnorodności i włączania (z angielskiego Diversity & Inclusion). Nie przekłada się to jednak na znaczący wzrost zatrudnienia i realnego włączania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy – mówi Agata Robińska z Fundacji TAKpełnosprawni. – Co więcej, kryzys wywołany COVID-19 może spowodować spowolnienie wysiłków związanych z obecnością tej grupy w polskich firmach. To dobry moment, aby przeprowadzić II edycję badania Pracodawca na TAK i ocenić, jak zmieniła się sytuacja przez ostatnich kilka lat. Zależy nam, aby poznać punkt widzenia, potrzeby oraz wyzwania, jakie obecnie stoją przed pracodawcami i osobami z niepełnosprawnością – podkreśla.
Dołącz do badania i wyraź swoją opinię
Uzyskane odpowiedzi przyczynią się do powstania raportu, który będzie stanowił bazę wiedzy i inspiracji zarówno dla pracodawców chcących zatrudniać pracowników z niepełnosprawnością, jak i dla osób z niepełnosprawnością, które chcą być aktywne na otwartym rynku pracy. Każdy może mieć wkład w tę misję. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie internetowej, poświęcić kilka minut i wyrazić swoją opinię, aby realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób z niepełnoprawnością na rynku pracy.
Osoby niewidome i słabowidzące mogą uczestniczyć w badaniu bez ograniczeń, dzięki zgodności kreatora tworzenia ankiet Webankieta.pl z zaleceniami WCAG 2.0, które umożliwiają wypełnianie ankiety przez te osoby przy użyciu programów typu czytnik ekranu.
Do tegorocznego badania zaproszono już m.in.: Związek Pracodawców Lewiatan, Polskie Forum HR, Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Fundację Poland Business Run, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK Polska) oraz Brytyjsko-Polską Izbę Handlową (BPCC). Nadzór merytoryczny nad badaniem objęła profesor UAM dr habilitowany Alina Zajadacz.
***
Fundacja TAKpełnosprawni promuje zatrudnienie i inkluzję osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy. Organizacja powstała, aby wspierać dwie ważne grupy: osoby z niepełnosprawnością szukające zatrudnienia oraz świadomych pracodawców gotowych do tworzenia różnorodnych zespołów. Jest instytucją, która dodaje skrzydeł kandydatom i realnie walczy ze stereotypami w polskich firmach. Fundacja jest reprezentantem na Polskę globalnej sieci ILO Global Business and Disability Network – międzynarodowego forum firm oraz organizacji, które wymieniają się praktykami i współpracują na rzecz większej obecności osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy. Program został wyróżniony przez World Employment Confederation jako przykład dobrej praktyki w obszarze Social Innovation. Fundacja TAKpełnosprawni powstała w 2020 roku. Wcześniej przez ponad 10 lat projekt funkcjonował tylko jako inicjatywa wewnętrzna Job Impulse Polska. Przez ten czas ewoluował do takich rozmiarów, że podjęto decyzję o wydzieleniu go jako niezależną organizację non-profit.
Komentarze
-
Merytorycznie wyniki ankiety będą niewiarygodne, bo wypełnią ją np. tylko pracodawcy zainteresowani ON. Ją trzeba było roześłać i opublikować ilu całkowicie olało temat. A tak wypełnią zatrudniający i wyniki będą do luftu.odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz