Pytania o „Wsparcie w starcie”. Czy pożyczka sfinansuje towar sprzedawany w ramach działalności?
Czy ze środków pożyczki w programie „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” możliwe jest finansowanie towarów, które będą sprzedawane w ramach prowadzonej działalności? Odpowiadamy.
Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” finansowany jest przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, a realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Program wspiera m.in. opiekunów osób z niepełnosprawnością. We wcześniejszym materiale przedstawiliśmy w 10 krokach, jak starać się o pieniądze na własny biznes i stworzenie miejsca pracy.
Program daje możliwość uzyskania pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub zatrudnienie pracownika. Można skorzystać także z obu tych możliwości. O co najczęściej pytają zainteresowane programem osoby? W kolejnych artykułach z cyklu dotyczącego programu odpowiadamy na te pytania.
Pytanie
Czy ze środków z pożyczki w programie „Wsparcie w starcie” możliwe jest finansowanie towarów, które będą sprzedawane w ramach prowadzonej działalności?
Odpowiedź
Zgodnie z założeniami programu, w ramach środków pożyczki możliwe jest sfinansowanie zarówno środków trwałych niezbędnych do rozpoczęcia prowadzenia działalności, szkoleń czy kursów, jak i wszelkiego rodzaju towarów podlegających sprzedaży w ramach działalności, np. zatowarowanie sklepu spożywczego, odzieżowego, wielobranżowego itp. – zarówno działającego w formie stacjonarnej, jak i on-line.
Jedynym zastrzeżeniem z punktu widzenia programu jest finansowanie towarów w ramach działalności wykluczonych ze wsparcia, które zostały określone w regulaminie udzielania pożyczek, usług doradztwa i szkoleń w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Wspomniane wykluczenia odnoszą się m.in. do działalności prowadzonych w formie spółki prawa handlowego czy też przedsięwzięć w zakresie produkcji podstawowej produktów rolnych.
Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz