CI Kraków dziękuje za udział w projekcie
27 lutego br., z okazji zakończenia realizacji projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”, mieliśmy okazję spotkać się z beneficjentami, opiekunami, asystentami oraz osobami zaprzyjaźnionymi, z którymi prawie dwa lata temu wyruszyliśmy we wspólną podróż.
Podczas spotkania zespół projektu wraz z jego koordynatorem omówił zrealizowane działania, które uwzględniły: 21 zrealizowanych staży rehabilitacyjnych oraz 43 szkolenia zawodowe i podnoszące kwalifikacje.
Do projektu przystąpiło łącznie 136 beneficjentów oraz 88 opiekunów. Wszyscy aktywnie korzystali z oferty Centrum Integracja – między innymi podczas warsztatów aktywizacji zawodowej w Krakowie i Wiśle.
Jednak projekt to nie tylko dokumenty, wskaźniki i zakładane rezultaty, ale przede wszystkim ludzie, którzy swoją motywacją, chęcią zmiany sytuacji życiowej oraz energią i determinacją w dążeniu do wyznaczonych celów, czasami w trakcie licznych konsultacji z doradcą zawodowym czy psychologiem, stworzyli niepowtarzalną atmosferę panującą w krakowskiej siedzibie.
Przyjaźnie powstałe w czasie wyjazdowych warsztatów w Wiśle to kolejna korzyść z udziału w projekcie – czasami posiadanie kogoś bliskiego, kto zrozumie problemy i niepokoje osoby niepełnosprawnej, jest równie ważne, jak zdobycie nowych umiejętności zawodowych. Otrzymanie propozycji pracy na wymarzonym stanowisku jest jeszcze przyjemniejsze, gdy można się tym faktem podzielić z drugą osobą.
Wideo-CV i praca
Aby dokumenty aplikacyjne nie kojarzyły się jedynie z pisaniem kolejnego listu motywacyjnego, w ramach projektu wykorzystano jedną z najnowocześniejszych metod poszukiwania pracy. Przy współpracy z profesjonalnym zespołem stworzono wideo-CV dla siedmiu osób, z których dwie podjęły już pracę. Łącznie zatrudnienie w trakcie projektu podjęło 36 beneficjentów, a 10 odbyło praktyki zawodowe. Dla siedmiu osób zakupiono sprzęt rehabilitacyjny i komputerowy.
Liczna grupa osób skorzystała z konsultacji niezależnego życia, rehabilitacji, pomocy prawnej, podpowiedzi wizażysty oraz wsparcia w kontynuacji nauki – w postaci opłaty czesnego czy zakupu książek.
- Nieprzypadkowo na spotkanie podsumowujące i kończące
realizację tej edycji projektu wybrano tłusty czwartek. Według
jednego z przesądów, jeśli ktoś w ten szczególny dzień nie zje ani
jednego pączka, w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.
Wszystkim, którzy nas odwiedzili, brak szczęścia jednak nie grozi,
gdyż zadbano, aby każdy wyszedł chociaż z jednym pysznym pączkiem
oraz chęcią wyruszenia w kolejną podróż; z takim samym
zaangażowaniem
i wiarą, że warto o siebie walczyć – podkreślają przedstawiciele
krakowskiego Centrum Integracja.
Zespół Centrum Integracji w Krakowie dziękuje wszystkim
uczestnikom projektu za współpracę, nowe doświadczenia oraz ciepłe
słowa.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz