SeksOn: jakie metody antykoncepcji mogą stosować osoby z niepełnosprawnościami?
We wtorek, 18 czerwca, o godz. 18 na Facebooku odbędzie się spotkanie z dr n. med. Moniką Łukasiewicz na temat chorób przenoszonych drogą płciową i metodach antykoncepcji osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie jest organizowane przez Projekt SeksOn.
W ramach Tygodnia Seksualności we wtorek o godz. 18 odbędzie się live nt. chorób przenoszonych drogą płciową i antykoncepcji. Dr n. med. Monika Łukasiewicz – specjalistka położnictwa, ginekologii, seksuologii – odpowie na pytania:
- Czy kobiety z niepełnosprawnościami są szczególnie narażone na choroby przenoszone drogą płciową?
- Jakie problemy mogą występować przy stosowaniu antykoncepcji u osób z niepełnosprawnościami?
- Jak poradzić sobie z włożeniem globulek, gdy poruszamy się na wózku?
Spotkanie poprowadzi Żaneta Krysiak z Projektu SeksOn.
Link do live’a znajduje się na fanpagu Projektu SeksOn.
dr n. med. Monika Łukasiewicz - specjalistka położnictwa, ginekologii, seksuologii oraz endokrynologii ginekologicznej i niepłodności. Pracuje w klinice leczenia niepłodności - Novum oraz w Dębski Clinic. Zajmuje się diagnostyką i terapią par niepłodnych, prowadzeniem ciąży oraz terapią zaburzeń seksualnych - zwłaszcza pochwicą, dyspareunią oraz onkoseksuologią.
Żaneta Krysiak – absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa, współtworzy projekt Sekson Fundacji Avalon, w którym zajmuje się tworzeniem treści edukacyjnych, prowadzi wywiady w ramach cyklu rozmów #wyłączamytabu #włączamywiedzę na kanale YT Fundacji Avalon. Wierzy w równość i otwartość w rozmowach o seksualności.
Komentarz