Świat nauki na interaktywnej wystawie
Centrum Nauki Experyment w Gdyni to niezwykłe przedsięwzięcie, które porywa w fascynującą podróż do świata nauki. Program Centrum oraz inne atrakcje oferowane w obiekcie zainteresują każdego uczestnika – bez względu na wiek, kolor skóry, niepełnosprawność lub jej brak czy miejsce zamieszkania.
- Wizyta w Centrum jest nie tylko ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny czy grupy przyjaciół, ale też niezwykłą okazją do nawiązania naukowej interakcji, pobudzenia ukrytych pasji oraz przeprowadzenia eksperymentów, które inspirują i uczą kreatywności – zapewniają przedstawiciele obiektu.
Przestrzeń Centrum została podzielona na kilka głównych galerii. W pierwszej z nich, Akcja: Człowiek, goście – odkrywcy – poznają tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska pozwolą im odpowiedzieć między innymi na pytania o to, jak jesteśmy zbudowani, jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać. Uczestnicy będą mogli stać się małą krwinką w wielkim sercu, a także przeprowadzić wirtualną operację i sprawdzić, jak będą wyglądać za 30 lat.
Kolejna z galerii, Hydroświat, zapewni odwiedzającym mnóstwo zabawy, a przy tym da możliwość zdobycia wiedzy hydrologicznej. Na wystawie, wcielając się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznajemy działanie śluzy, tamy czy śruby Archimedesa. Mamy też szansę stworzyć dwumetrowy wir wodny.
Centrum Nauki Experyment w interaktywny sposób przybliża odwiedzającym także spójność, piękno i fascynujące działanie przyrody. Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia – stanowisko, które służy także jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Goście na własnej skórze doświadczą trzęsienia ziemi, a także sprawdzą, jak widzą zwierzęta. Można również stanąć w wirtualnym wyścigu z tymi wolniejszymi i tymi szybszymi zwierzętami. Nie brakuje też stanowisk paleontologicznych i stref wypoczynku.
Wystawa Niewidoczne Siły udowadnia z kolei, że nie trzeba studiować wzorów i wykresów, aby lepiej zrozumieć fizykę. Interaktywne stanowiska pozwalają poznać gościom naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Dają też uczestnikom okazję przekonania się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień.
W Centrum Nauki Experymentt znajdziemy także wystawę Wirtualny Świat Wynalazków Leonarda da Vinci. To miejsce, w którym za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) można poznać i obejrzeć najważniejsze wynalazki techniczne słynnego geniusza renesansu.
Za pomocą kamery urządzenia mobilnego (smartfona lub tabletu) wejdziemy w magiczny świat wirtualnych eksponatów, oglądając je z bliska z każdej możliwej strony. Dzięki wystawie można dowiedzieć się, jak na przełomie XIV i XV wieku powstały i działały wizjonerskie wynalazki. W zwiedzaniu pomoże sam Leonardo - w postaci wirtualnego przewodnika i lektora.
Szczegółowe informacje na stronie Centrum Nauki Experyment.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz