Onet.pl: Oni też mogą kochać
Ghislaine i Michel postanowili być razem na przekór stereotypom
Osoby niepełnosprawne często traktuje się jak ludzi bez płci, niepotrzebujących uczuć i miłości. Nierzadko inwalidztwo oznacza życie w samotności. Tak być nie musi.
Francuskie Stowarzyszenie Osób Sparaliżowanych (APF) chce zwalczać stereotypy związane z życiem rodzinnym i seksualnością osób niepełnosprawnych. A jest tych uprzedzeń we Francji wiele, jak wynika z sondażu Ifob. 87 procent Francuzów uważa, że związek z osobą kaleką stanowi duże wyrzeczenie, a 61 procent sądzi, że ludzie ułomni w ogóle nie prowadzą życia seksualnego.
– To było wyjątkowe spotkanie – mówią zgodnie Ghislaine i Michel wymieniając porozumiewawcze spojrzenie. Ona ma 48, on 49 lat. Poznali się pięć lat temu, w lutym 2002 roku.
Ghislaine jest od urodzenia upośledzona ruchowo. Do momentu poznania Michela wiodła samotne, ale szczęśliwe życie, urozmaicone przelotnymi miłostkami. Ta uśmiechnięta, sympatyczna brunetka wcale nie myślała, by związać się z kimś na stałe. Aż do momentu kiedy jej opiekun zaproponował, że umieści w jej imieniu ogłoszenie w serwisie randkowym. Bez większego przekonania Ghislaine przystała na to.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz