Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Natalia Partyka przegrała zacięty mecz drugiej rundy singla Igrzysk Olimpijskich w Tokio

25.07.2021
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. XIAOYU TANG, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons
Natalia Partyka przy stole do tenisa tuż po odbiciu piłeczki

Natalia Partyka po zaciętym boju odpadła niestety z turnieju singlowego tenisa stołowego Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nasza paraolimpijka, reprezentująca Polską także w rywalizacji osób pełnosprawnych, przegrała w drugiej rundzie 2:4 z wyżej klasyfikowaną Egipcjanką Diną Meshref.

Polka tanio skóry nie sprzedała. Już w pierwszym secie zmusiła rywalkę do najwyższego wysiłku. Meshref wygrała dopiero na przewagi 15:13. W drugim secie to z kolei nasza zawodniczka pokonała Egipcjankę na przewagi (12:10).

Dwa kolejne sety wygrała niestety rozstawiona na igrzyskach z numerem 19 Meshref – do 9 i do 4. Przegrywająca w meczu 1:3 Partyka nie poddała się. Kolejnego seta wygrała do 7 i niewiele brakowało, by w szóstej partii doprowadziła do remisu. Na przewagi 13:11 zwyciężyła jednak Egipcjanka i to ona awansowała do trzeciej rundy.

To jednak nie koniec występów Natalii Partyki na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Reprezentuje też Polskę w turnieju drużynowym, razem z Natalią Bajor i Li Qian. W pierwszej rundzie nasze zawodniczki zagrają 1 sierpnia z Koreą Południową.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • 'rynek otwarty'
    Marecki
    25.07.2021, 21:11
    Tak jak na ogólnodostępnych komercyjnych zawodach sportowych, tak i w komercyjnych przedsiębiorstwach niepełnosprawni nie mają szans z w pełni sprawnymi. W miarę równą rywalizacja jest możliwa jedynie dla jednostek wybitnych - typu Natalia Partyka, i to - jak się okazuje, w ograniczonym zakresie, bez znaczących efektów - medali. Pozostając w wielkim szacunku dla Natalii i Jej wyboru rywalizowania z w pełni sprawnymi, pozostaję sceptykiem co do zmuszania ON do pracy na tzw. rynku otwartym, gdzie otrzymują takie same zakresy czynności i nomy do wykonania jak pracownicy w pełni sprawni. Na wyciskaniu ON-cytryny korzystają tylko pracodawcy takich osób poprzez dofinansowania, ulgi podatkowe, obniżenia wpłat na PFRON itp. Czy kiedyś zrozumieją to rządzący i przestaną ulegać lobby organizacji Pracodawców i NGO?! rywalizacja
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas