3 mln euro na leczenie przerwanego rdzenia kręgowego
Ponad 35 tys. uczestników, 35 krajów i zebrane 3 miliony euro, które w całości zostaną przeznaczone na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego - te liczby pokazują, jak wielkim sukcesem okazał się bieg Wings For Life World Run.
Był to pierwszy w historii globalny, synchroniczny bieg. Biegacze na całym świecie 4 maja 2014 r. ruszyli w tym samym momencie. Bieg obejmował szereg tras terenowych. Niektóre prowadziły przez pustynie, inne przez malownicze wybrzeża i najbardziej atrakcyjne zakątki danego kraju.
Żadna z tras nie miała klasycznej linii mety. Wyznaczał ją jadący za uczestnikami samochód, który wyruszył 30 minut po starcie uczestników. Każdy, kto został przez niego wyprzedzony, automatycznie kończył swój udział, a jego wynik był zapisany w międzynarodowym rankingu. Wyścig zakończył się, gdy ostatnia osoba na Ziemi przestała biec po wyprzedzeniu przez samochód.
Światowy zwycięzca, Etiopczyk Leamawork Ketema, przebiegł blisko 80 km. Wśród kobiet zwyciężyła Norweżka Elise Molvik, która przebiegła prawie 55 km. Polski bieg, który odbył się w Poznaniu, wygrał Grzegorz Urbańczyk z Drużyny Szpiku Poznań. Zwycięzca pokonał dystans 49,08 km. W zawodach wzięły także udział gwiazdy, m.in. Adam Małysz, Monika Pyrek i Krystyna Pałka.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Dzieci potrzebują uwagi dla ich zdrowia psychicznego nie tylko w Blue Monday
- Lublin: nowe centrum opiekuńczo-mieszkalne dla 20 osób z niepełnosprawnościami
- Zniesienie ubezwłasnowolnienia. RPO przedstawił swoje uwagi
- Kino bez barier. Program na luty
- ZUS apeluje w sprawie renty wdowiej – nie trzeba się spieszyć z wnioskiem
Dodaj komentarz