PFRON: trwa budowa systemu, który ułatwi osobom niepełnosprawnym elektroniczne załatwianie spraw
System iPFRON+, który obecnie wszedł w fazę budowy, ma pomóc osobom niepełnosprawnym w niedalekiej przyszłości w elektronicznym pozyskaniu i rozliczaniu dofinansowania w ramach programów PFRON.
„Dla Beneficjentów oznaczać to będzie nie tylko łatwe przygotowanie i złożenie wniosku aplikacyjnego lub rozliczenie dotacji, ale także bieżące pozyskanie informacji o statusie sprawy oraz możliwość bezpośredniej komunikacji z pracownikiem PFRON, który tę sprawę prowadzi i monitoruje. Osoby z niepełnosprawnościami korzystające ze wsparcia Funduszu zyskają indywidulane konta, zawierające m.in. informacje o projektach realizowanych w pobliżu miejsca ich zamieszkania, informacje o wsparciu, które mogą uzyskać oraz informacje o dotychczas udzielonym im wsparciu” – informuje PFRON na swojej stronie internetowej.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął realizację projektu pn. „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – System iPFRON+”.
Ważna dostępność
W czasie tworzenia założeń oprogramowania szczególnie zwrócono uwagę na dostępność.
„Realizacja zaleceń WCAG oraz badania UX (wrażenia użytkownika podczas korzystania z produktu) mają na celu wytworzenie systemu, który w najwyższym stopniu będzie wspierał użytkowników. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, jak np. funkcja głosowego wypełnienia wniosku, możliwość wywołania tłumacza języka migowego, prosty, schludny i wygodny interfejs oraz rozbudowana pomoc kontekstowa, zapewne przekonają wiele osób do wybrania cyfrowej formy komunikacji z PFRON” – informuje Fundusz.
Nowe oprogramowanie będzie także pomocne dla organizacji pozarządowych realizujących projekty finansowane w ramach zadań zlecanych.
Więcej informacji na stronie PFRON.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz