Ruszył nowy serwis integracja.org
W poniedziałek, 16 czerwca 2014 r., ruszył nowy serwis internetowy Integracji – pod starym, dobrze znanym adresem integracja.org . Nowe treści i atrakcyjny wygląd – to jego niewątpliwe atuty. Co jednak najważniejsze, serwis jest dostępny i przyjazny dla wszystkich.
Strona główna nowego serwisu integracja.org
Co to znaczy „dostępny serwis”?
Aby uznać serwis za dostępny dla wszystkich, a przede wszystkim dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, trzeba pamiętać o kilku warunkach:
- zgodności z WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) 2.0
- przyjaznej i przemyślanej architekturze informacji
- przystępnych i zrozumiałych treściach
Przy projektowaniu naszej strony internetowej braliśmy pod uwagę wszystkie wyżej wymienione właściwości. Zwracaliśmy uwagę na najmniejsze szczegóły, tak aby nawigacja i poruszanie się po serwisie były intuicyjne i nie stanowiły barier dla jego Użytkowników.
Dzięki nowemu serwisowi integracja.org łatwiej jest dotrzeć do
nas nie tylko firmom i instytucjom
Dostępność integracja.org
Jakie konkretnie warunki spełnia nasz nowy serwis?
- Jest dobrze skontrastowany. Wyszliśmy daleko poza wymagany przez WCAG kontrast na poziomie 4,5:1. U nas jest minimum 10:1.
- Wszystkie elementy, tj. linki, przyciski i pola formularzy są dostępne za pomocą klawiatury. Zastosowaliśmy bardzo mocny fokus, czyli ramkę wokół wspomnianych elementów, niezbędną przy nawigacji za pomocą tabulatora na klawiaturze.
- Wszystkie zdjęcia i logotypy mają starannie przygotowane opisy alternatywne.
- Serwis ma spójną strukturę nagłówkową, dzięki czemu osoby niewidome mogą łatwo „przeskanować” treść każdej strony za pomocą czytnika ekranu.
- Serwis można powiększyć nawet o kilkaset procent. Sądzimy więc, że nasz serwis nie sprawi problemów osobom słabowidzącym.
Dział Wydarzenia będzie regularnie aktualizowany
Dostępność a urządzenia mobilne
Już wkrótce Polacy będą częściej przeglądać internet na urządzeniach mobilnych, tabletach i smartfonach niż na laptopach i komputerach stacjonarnych. Dlatego dziś tworzenie serwisów, które działają zarówno na dużych ekranach komputerów, jak i na urządzeniach „kieszonkowych”, jest jedynym wyborem, na jaki można sobie pozwolić.
Nasz serwis dostosowuje się do urządzeń mobilnych. Nawet na kilkucalowych ekranach tabletów i smartfonów jest łatwy do czytania.
W nowym serwisie jest też oczywiście podstrona portalu
niepelnosprawni.pl, prowadzonego przez Integrację
Czekamy na uwagi!
Dostępność nigdy nie jest i nie powinna być zamkniętą kwestią. Jakie zadania są przed nami?
- Musimy zadbać o bieżącą dostępność nowo publikowanych treści. Największym wyzwaniem będą z całą pewnością filmy.
- Natychmiast będziemy eliminować najdrobniejsze błędy dostępności – naszym celem jest bycie wzorem.
Jeśli spotkają Państwo jakiekolwiek utrudnienia w nowym serwisie integracja.org, prosimy o przesłanie do nas krótkiej informacji na adres audyty@integracja.org.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Chciał studiować cyberbezpieczeństwo, ale uczelnia nie uwzględniła studentów z niepełnosprawnością. Interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich
- Renta wdowia. ZUS przygotował wnioski i ankietę
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
Dodaj komentarz