„Płytka wyobraźnia to kalectwo” – szkolenia dla nauczycieli
Ponad 4 tys. nauczycieli z 50 miast w całej Polsce wzięło udział w szkoleniach przygotowujących do kampanii „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, podczas których mogli dowiedzieć się, jak poprowadzić z młodzieżą zajęcia ostrzegające przed tragicznymi i często nieodwracalnymi skutkami nieprzemyślanych skoków do wody. Szkolenia przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji we współpracy ze Strażą Miejską odbyły się 24 kwietnia 2007 r.
Szkolenie dla nauczycieli w Gdyni
Podczas szkoleń omówiono przygotowany dla nauczycieli pakiet dydaktyczny, który ułatwi prowadzenie zajęć z uczniami. W pakiecie znajduje się kaseta VHS i płyta CD z filmem edukacyjnym dla uczniów, scenariusz do prowadzenia zajęć dla nauczyciela oraz książeczka na temat bezpieczeństwa nad wodą, opracowana z myślą o najmłodszych. Każda szkoła, która wzięła udział w akcji, otrzymała taki pakiet bezpłatnie. Ponadto, nauczyciele, którzy przed wakacjami poprowadzą lekcje z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych kampanii, otrzymają od Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy certyfikat poświadczający przeprowadzenie zajęć dydaktycznych, który można przedstawić w dokumentacji przy ubieganiu się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. W trakcie spotkań przedstawiono również działania Straży Miejskiej w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, takie jak specjalne lekcje o bezpieczeństwie nad wodą, prowadzone przez Straż Miejską w szkołach.
Szkolenie dla nauczycieli w Gdyni
Szkolenia w poszczególnych miastach przeprowadzili Strażnicy Miejscy, którzy uprzednio spotkali się w Warszawie z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Straży Miejskiej Miasta St. Warszawy. Podczas tego spotkania strażnikom zostały przekazane materiały edukacyjne dla szkół w poszczególnych regionach oraz materiał dydaktyczny, wspomagający przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli.
Szkolenie dla nauczycieli w Gdańsku
Szkolenie dla nauczycieli w Gdańsku
W szkoleniach wzięli udział nauczyciele z następujących miast: Bełchatów, Białystok, Bydgoszcz, Chorzów, Cieszyn, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Inowrocław, Jasło, Jelenia Góra, Józefów, Kalisz, Kęty, Kielce, Konin, Kraków, Lubin, Łódź, Nysa, Opole, Ostrołęka Radomsko, Ostrowiec, Świętokrzyski, Pabianice, Piła, Płock, Poznań, Pruszków, Puławy, Ruda Śląska, Rybnik, Skierniewice, Starachowice, Szczecin, Szczecinek, Toruń, Wałbrzych, Włocławek, Wrocław, Września, Zamość, Zgierz, Nakło nad Notecią, Paczków, Kędzierzyn, Koźle. To cztery razy więcej miast niż w ubiegłym roku.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz