Bezpłatne pakiety rehabilitacyjne dla mieszkańców 15 powiatów Dolnego Śląska! To nowa propozycja Fundacji „Potrafię Pomóc”
Fundacja „Potrafię Pomóc” rusza z bezpłatnymi pakietami rehabilitacyjnymi dla osób z niepełnosprawnościami z piętnastu powiatów Dolnego Śląska. To szansa na większą samodzielność.
Integracja sensoryczna, logopedia, optometria – czyli terapia widzenia – czy zajęcia w Sali Doświadczania Świata. To tylko kilka z kilkunastu terapii, z jakich korzystać będą mogli mieszkańcy Dolnego Śląska w ramach bezpłatnych pakietów rehabilitacyjnych. Zajęcia zostaną dobrane indywidualnie do potrzeb konkretnego uczestnika. Będą trwały od tygodnia do dwóch, od poniedziałku do piątku, w blokach: od rana do godzin popołudniowych.
Szansa na rehabilitację
Dla uczestników terapii – osób z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności – to szansa na intensywną rehabilitację, ale też pomoc psychologiczną czy prawną. Zajęcia odbywać się będą w otwartym niedawno przez Fundację we Wrocławiu Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego.
Sesje terapeutyczne organizowane będą w ramach współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych projektu „Interdyscyplinarna pomoc dla samodzielności”. Mogą w nich uczestniczyć osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności/stopniu niepełnosprawności z powiatów: jaworskiego, legnickiego, Legnicy, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego i Wrocławia. Rekrutacja prowadzona będzie aż do wyczerpania miejsc. Wszystkie informacje i dokumenty rekrutacyjne znaleźć można na stronie Fundacji.
Warto też sprawdzić inne projekty, do których Fundacja „Potrafię Pomóc” prowadzi obecnie rekrutację.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz