Plebiscyt „Wrocław bez Barier” już po raz 11.
Organizowany już po raz jedenasty Plebiscyt „Wrocław bez Barier” im. Bartłomieja Skrzyńskiego daje szansę, by docenić tych, którzy wyróżniają się wrażliwością społeczną. Kapituła wybiera i nagradza inicjatywy, działania i przedsięwzięcia, przyczyniające się do wsparcia osób z niepełnosprawnościami we Wrocławiu. Tak by o najlepszych pomysłach i ich autorach zrobiło się głośno!
Swoje kandydatury zgłaszać mogą osoby fizyczne, instytucje, organizacje pozarządowe, osoby prowadzące działalność gospodarczą, przedsiębiorcy. W skład kapituły nagrody wchodzą: przedstawiciel Urzędu Miejskiego Wrocławia, Magdalena Kokot - siostra śp. Bartłomieja Skrzyńskiego – twórcy i pomysłodawcy Biura Wrocław bez Barier, Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc” oraz laureaci poprzedniej edycji konkursu.
Kandydatury zgłaszać można do 10 listopada 2021 roku. Formularze zgłoszeniowe i regulamin znajdują się na stronie Fundacji „Potrafię Pomóc”.
Lista zwycięzców ogłoszona zostanie 4 grudnia 2021, we wrocławskim Ratuszu, w czasie organizowanej przez Fundację „Potrafię Pomóc” konferencji dotyczącej chorób rzadkich.
Dwie nowe kategorie
Do zeszłego roku wyróżnienia przyznawane były w następujących kategoriach:
- Miejsce dostępne dla wszystkich,
- Działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności,
- Integracja społeczna,
- Społeczna odpowiedzialność biznesu.
W tym roku do wymienionych powyżej, dołączyły dwie nowe:
-
Kultura dostępna oraz
-
Dostępne miejsce pracy.
Pomysłodawcą Plebiscytu „Wrocław bez Barier” był Bartłomiej Skrzyński, wrocławski społecznik, Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością i twórca Biura Wrocław bez Barier, który zmarł w zeszłym roku. Od zeszłego roku certyfikaty naszą imię Bartłomieja Skrzyńskiego.
Plebiscyt organizowany jest przez Fundację „Potrafię Pomóc” we współpracy z Departamentem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Listę zwycięzców ubiegłorocznych edycji znaleźć można na stronie www Fundacji.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz