Poznań: Zajęcia z cross treningu dostępne dla osób z niepełnosprawnościami
Od 24 do 26 października na Iron Arena Poznań odbywa się szkolenie z prowadzenia treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami Fundacji Avalon.
Dzięki szkoleniu, ośrodek będzie miał możliwość dołączenia do budowanej przez Fundację Avalon sieci miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Szkolenie prowadzi jak zwykle niezawodny, wykwalifikowany trener, sportowiec z niepełnosprawnością, posiadający ogrom certyfikatów, dyplomów i wyróżnień za sportowe osiągnięcia – Krzysztof Stern – człowiek pełen pasji, wigoru i extrasprawności.
Komu dedykowane jest szkolenie?
- Przede wszystkim w szkoleniu mogą wziąć udział pracownicy danego ośrodka sportowego. Zależy nam na tym, by każda osoba czuła się w 100% zaopiekowana w profesjonalny sposób, od rozmowy przy recepcji, poprzez trening, aż do samego końca i otrzymania certyfikatów ukończenia szkolenia. Chcąc urozmaicić i poszerzyć wiedzę, jaką posiadamy i jaką pragniemy się dzielić, oprócz kadry ośrodków sportowych, na naszym szkoleniu rezerwujemy miejsca również dla wolontariuszy, jak i opiekunów osób z niepełnosprawnościami – mówi Aleksandra Kogut, koordynatorka projektu Avalon Extreme, w ramach którego odbywają się szkolenia.
Cross trening, czyli o co dokładnie w nim chodzi?
Cross trening to wyjątkowa dyscyplina, dzięki której uczestnicy nie tylko uprawiają fantastyczny sport, ale też tworzą społeczność, która wzajemnie wspiera się w sportowym rozwoju. Jest to uniwersalny trening siłowo-wytrzymałościowy, który pomaga wyrobić kondycję i wzmocnić tkankę mięśniową. Duża liczba powtórzeń i wykorzystanie ciężaru własnego ciała sprzyjają osiągnieciu szybkich i trwałych efektów oraz poprawę kondycji i wydolności.
- Od końcówki października w Iron Arena Poznań każdy będzie mógł trenować cross trening, niezależnie od płci czy wieku, a dzięki przeszkoleniu kadry pracowniczej, do tych osób należeć będą również osoby z niepełnosprawnościami, które już teraz serdecznie zapraszamy do dostosowanego ośrodka sportowego – mówi Aleksandra Kogut.
Jak wygląda szkolenie?
Dzieli się ono na część teoretyczną oraz praktyczną, dzięki czemu każdy z uczestników szkolenia będzie miał kompleksową wiedzę dotyczącą prowadzenia właśnie tego rodzaju zajęć, przy czym będzie bezproblemowo potrafił udzielić wsparcia, opieki i pomocy osobie z niepełnosprawnością.
Poznań na mapie sportowej dostępności – a cóż to za mapa?
Celem projektu „Aktywni z Avalon”, w ramach którego Fundacja Avalon organizuje kurs w Poznaniu, jest przeszkolenie kadry ośrodków sportowych z cross treningu w wybranych województwach w Polsce oraz rozwój sportów ekstremalnych i aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Efektem projektu będzie utworzenie mapy miejsc, za pomocą której OzN będą̨ mogły sprawdzić, gdzie warto udać się, by poćwiczyć, biorąc pod uwagę dostosowaną dla nich infrastrukturę sportową oraz zdobytą wiedzę i doświadczenie personelu. Projekt „Aktywni z Avalon” realizowany jest przy dofinansowaniu ze środków PFRON.
Wszystkie relacje z treningów dostępne są w mediach społecznościowych Avalon Extreme.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz