#Extremalna6 w Bieszczadach! Avalon Extreme z okazji urodzin przygotowuje wyjątkową integracyjną sztafetę!
W ramach 6. urodzin Avalon Extreme – projektu, który wspiera i zwiększa dostępność obiektów sportowych dla OzN – już 27 października będziemy świadkami emocjonującej sztafety #Extremalna6, organizowanej w Bieszczadach. Wydarzenie urodzinowe polegać będzie na wyzwaniu sportowym dla dwóch 6-osobowych drużyn. W myśl hasła „Prawdziwy sport jest jeden”, rywalizować będą sportowcy z niepełnosprawnością, jak i osoby sprawne.
Sportowa integracja w sercu Bieszczad!
Idea imprezy #Extremalna6 inspirowana jest 6. urodzinami Avalon Extreme. W części sportowej, czyli sztafecie zaplanowanej na leśnej trasie Cisna-Majdan, udział wezmą dwie 6-osobowe drużyny składające się ze sportowców z niepełnosprawnościami, w tym ambasadorów projektu Avalon Extreme oraz 6 osób sprawnych. W trakcie rywalizacji zawodnicy będą mieli do wykonania 6 nietypowych wyzwań dodatkowych. Będą musieli m.in. przykręcić koło w samochodzie czy rozwiązać zadanie matematyczne. Po pokonaniu wyznaczonej trasy i prawidłowym wykonaniu zadania, sztafetę przejmuje kolejny zawodnik z drużyny.
Kto, gdzie, kiedy?
Sportowa rozgrywka rozpocznie się w najbliższą środę, 27 października o godzinie 15:00 w Cisnej. Sam bieg potrwa około 2 godzin. Rywalizację wygra drużyna, której zawodnicy pokonają trasę w najkrótszym czasie. Dopełnieniem zawodów będzie wspólna integracja po ekstremalnych zmaganiach obu zespołów, tym razem już bez pośpiechu.
- „Prawdziwy sport jest jeden” – udowadniamy to na co dzień w projekcie Avalon Extreme i po raz kolejny pokażemy to podczas unikatowej sztafety #Extremelana6. Będą przede wszystkim sportowe emocje, będzie rywalizacja, adrenalina, czyli to co w Avalon Extreme lubimy najbardziej! Jak w leśnych warunkach poradzą sobie zawodnicy z niepełnosprawnością? To trzeba zobaczyć! Zapraszamy do kibicowanie. Zmagania będzie można śledzić online w mediach społecznościowych Avalon Extreme na Facebooku i Instagramie – zaprasza Aleksandra Kogut, koordynatorka Avalon Extreme.
6 lat pracy i obalania stereotypów
Październikowe wydarzenie w Bieszczadach jest podsumowaniem 6 lat intensywnej pracy zespołu Avalon Extreme nad zmianą postrzegania OzN, poprzez popularyzowanie sportów ekstremalnych. Nieocenioną rolę odgrywają tu sportowcy z niepełnosprawnościami i ambasadorzy Avalon Extreme, którzy wspinają się po górach, ścigają w rajdach, podnoszą ciężary, jeżdżą handbike’ami, pływają na sitwake’u czy są pilotami w przestworzach. Swoim przykładem i zacięciem do ekstremalnie trudnych sportów zmieniają postrzeganie osób z niepełnosprawnościami. To oni codziennie udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ich determinacja i osiągnięcia zawstydzają nie jedną w pełni sprawną osobę. To jest prawdziwa motywacja, za którą możemy im tylko dziękować i ich podziwiać a zarazem sprawić, by nasze działania zmieniły ich życie na lepsze, tym samym pozwalając im, by ich aktywność przyczyniła się do zmiany naszego życia.
- Kilka lat projektu Avalon Extreme to wiele emocjonujących imprez sportowych, treningów z różnych dyscyplin, inspirujących szkoleń. To także setki tysięcy przejechanych i wylatanych kilometrów, tysiące podniesionych kilogramów, setki godzin treningowych, dziesiątki zwycięstw i wiele zdobytych szczytów. Nie zapominamy także o utworzonej w 2017 roku Lidze Avalon Extreme Racing – pierwszej w Polsce lidze zrzeszającej kierowców z niepełnosprawnościami, którzy rywalizują jak równy z równym ze sprawnymi kierowcami na torach w całej Polsce. Avalon Extreme to również trzy szerokie kampanie społeczne na rzecz zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnościami Extrasprawni, z których jesteśmy naprawdę dumni – podkreśla Aleksandra Kogut.
Avalon Extreme to także projekt, który systematycznie zwiększa dostępność sportu poprzez tworzenie nowych miejsc szkoleniowych i treningowych dla osób z niepełnosprawnościami w całej Polsce. Skutecznie zmieniamy postrzeganie niepełnosprawności i udowadniamy, że „Wystarczy zacząć!”.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz