Podmioty publiczne mogą uzyskać bezpłatne wsparcie w zakresie dostępności architektonicznej. Trwa nabór wniosków
Podmioty publiczne oraz jednostki im podległe mogą przystąpić do projektu Ośrodek Wsparcia Architektury Dostępnej, w ramach którego uzyskają bezpłatne wsparcie w zakresie dostępności architektonicznej.
Projekt „Ośrodek Wsparcia Architektury Dostępnej (OWDA) ‒ kompleksowe usługi w zakresie dostępności architektonicznej dla podmiotów publicznych” realizuje Fundacja Aktywnej Rehabilitacji (FAR), PFRON oraz ARQiteka Biuro projektowe Marta Kulik.
„Do projektu mogą przystąpić podmioty publiczne, wskazane w art. 3 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym: organy władzy publicznej szczebla centralnego oraz samorządowego wymienione w art. 9 ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, oraz jednostki organizacyjne podległe tym organom” – informuje PFRON.
Jakie wsparcie
Podmioty będą mogły uzyskać wsparcie:
- merytoryczne,
- doradcze,
- informacyjne oraz
- audytowe, a w szczególności:
- pomoc w realizacji audytów dostępności architektonicznej budynków i przestrzeni publicznych przed procesami inwestycyjnymi na podstawie opracowanej metodologii audytu,
- analizę projektów lub doradztwo w przygotowaniu projektów budynków i ich otoczenia w przestrzeni publicznej pod kątem zapewnienia dostępności architektonicznej.
Każdy podmiot otrzyma dokument „Indywidualny program wsparcia w zakresie zapewnienia dostępności architektonicznej”.
Projekt jest dofinansowany ze środków europejskich. Pierwszy nabór trwa do 19 listopada 2021 r., a drugi do 17 grudnia 2021 r. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje na stronie PFRON.
Komentarze
-
Dezyderat
18.11.2021, 21:49A co słychać w Komisji Sejmowej ds. Petycji. Jak daleko są prace dotyczące dezyderatu tak żeby ustawa dotyczyła również spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych? Do obiektów publicznych można się dostać większość już posiada windy. Został problem jak wyjść z własnego mieszkania i do niego wrócićodpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz