Gdy nie możesz się zalogować: co robić, gdy przepadną nam dane do obsługi konta internetowego
25.01.2022
Numery karty, klienta, PIN, loginy, hasła – by korzystać z bankowości internetowej, potrzebujemy korzystać z wielu różnego rodzaju zabezpieczeń. Może to być problematyczne zwłaszcza dla osób starszych. Co robić, gdy utracimy tego typu dane albo wręcz zostaną one nam skradzione?
Na te pytania odpowiadają eksperci z Biura Rzecznika Finansowego.
Skontaktuj się jak najszybciej z bankiem!
W sytuacji utraty danych niezbędnych do obsługi rachunku bankowego jego posiadacz powinien skontaktować się ze swoim bankiem, na przykład poprzez infolinię lub odwiedzając stacjonarną placówkę. W ten sposób może odzyskać numer klienta czy ustawić nowy login lub hasło niezbędne do korzystania z usług bankowości elektronicznej.
Jeżeli utrata ww. danych jest efektem przestępstwa, to poza zgłoszeniem tego faktu organom ścigania posiadacz rachunku bankowego powinien ten fakt zgłosić do banku, zastrzec dane związane z rachunkiem czy kartą płatniczą.
W przypadku kradzieży dokumentu tożsamości klient powinien zażądać od banku również wpisania zastrzeżenia do systemu “Dokumenty zastrzeżone”.
Komentarze
-
Zmiana systemu operacyjnego jako rozwiązanie
26.01.2022, 08:36Nie mogę się logować dzięki procedurom bezpieczeństwa, które generują wyjątek przy wejścu na zabezpieczoną stronę. Mój system operacyjny nie obsługuje aktualnego standardu. Stosowane certyfikaty i tak uważam za zbyt słabe zabezpieczenie, które tworzą podziały dla różnych systemów operacyjnych. Z tego się zaloguję, z innego nie.odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Wiceszefowa MFiPR: 300 nowych inwestycji dla osób z niepełnosprawnościami w woj. śląskim
- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rusza z kampanią „PROszę o poMOC”
- Inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Podanie ma znaczenie”
- Karta parkingowa. Czy przysługuje tylko kierowcom z niepełnosprawnością?
- Paralimpijczycy wspierają WOŚP! Teraz i Ty możesz zdobyć złoty medal igrzysk w Paryżu!
Dodaj komentarz