Jesteśmy Wedel. A naszym przepisem są różnorodni ludzie
Od ponad 170 lat Wedel pisze na polskim rynku swoją czekoladową historię. O jego specyfice decydują przede wszystkim pracownicy, co ilustruje hasło „Nasz przepis to ludzie”.
Fabryka na warszawskiej Pradze, wraz z roztaczającym się wokół niej słodkim aromatem, od lat 30. XX wieku wpisuje się w lokalny krajobraz. Blisko 1300-osobowa załoga każdego dnia dokłada starań, by tworzyć produkty najwyższej jakości i nieustannie zaskakiwać konsumentów. Hasło „Nasz przepis to ludzie” wyraża zapoczątkowane przez założycieli podejście doceniania pracowników i włączania ich we współtworzenie firmy, tak by każdy z nich mógł czuć się częścią jej sukcesu.
Firma nadziewana wartościami
Nadrzędnym celem Wedla jako pracodawcy jest tworzenie empatycznego i różnorodnego środowiska pracy, w którym każdy czuje się dobrze. Tę zasadę obrazuje struktura zatrudnienia, zróżnicowana ze względu na płeć i wiek, a także pod kątem doświadczenia i kompetencji wykorzystywanych w różnych obszarach w firmie. Wedel tworzy zespół składający się z aż czterech pokoleń, w niemal równej proporcji kobiet i mężczyzn, w tym osób z niepełnosprawnościami. Wszystkim staramy się zapewniać jednakowe, sprawiedliwe i partnerskie traktowanie, co oznacza także równy dla poszczególnych stanowisk sposób oceny i ustalania wynagrodzenia. Potwierdzeniem tej postawy jest m.in. nagroda Lidl Fair Pay.
Ważny i mocno zakorzeniony w Wedlu jest również wpływ. Oznacza on, że zespół ma wymierny wkład w to, jak funkcjonuje firma. Na co dzień przejawia się to m.in. angażowaniem w opiniowanie ważnych kwestii – dotyczących m.in. przestrzeni biurowych, oferty benefitów czy prac nad strategią społecznej odpowiedzialności biznesu.
Potwierdzeniem słuszności przyjętych przez Wedla wartości i praktyk jako pracodawcy jest m.in. przyznany firmie w styczniu br. prestiżowy tytuł Top Employer. To międzynarodowe wyróżnienie świadczy o zaangażowaniu organizacji w tworzenie coraz lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.
Program CzekoSprawni
Ważnym elementem budowania różnorodności w Wedlu jest inkluzywne podejście wobec wszystkich grup narażonych na wykluczenie zawodowe, w tym osób z niepełnosprawnościami. Aby wspierać kulturę włączania, w organizacji funkcjonuje oddolnie powołana grupa „Mieszanka Wedlowska”, która podejmuje szereg działań na rzecz promowania różnorodności, równości i przeciwdziałania dyskryminacji. Od 2021 roku w firmie realizowany jest program „CzekoSprawni”, którego celem jest zwiększanie zatrudnienia OzN a także edukacja w tym obszarze. Obecnie firma w różnych częściach zarówno biura, jak i fabryki zatrudnia 15 pracowników z niepełnosprawnościami.
Za każdym razem o ich zatrudnieniu decydują kompetencje do podjęcia pracy na określonym stanowisku. W obliczu istniejących wyzwań, prawnych i organizacyjnych (BHP, prawo pracy etc.), w przypadku pracy biurowej Wedel oferuje możliwość zatrudniania w formie telepracy, z kolei w części produkcyjnej identyfikowane są określone obszary i linie, gdzie możliwa jest praca OzN. Równolegle prowadzone są wewnętrzne szkolenia wspierające dla kadry menedżerskiej i współpracowników. Ponadto osoba na stanowisku Specjalisty Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami uczestniczy w rekrutacji OzN oraz zapewniania im bieżącą pomoc w procesie wdrożenia i funkcjonowania w organizacji.
Jeśli szukasz pracy, w której wszystko zaczyna się od ludzi, na pytanie o ulubiony cukierek z Mieszanki Wedlowskiej potrafisz odpowiedzieć bez wahania, a Twoje kompetencje i doświadczenie odpowiadają na nasze ogłoszenia, zachęcamy do bliższego poznania naszej firmy. Informacje na temat aktualnie prowadzonych rekrutacji i dostępnych ofert pracy można znaleźć na stronie wedel.pl w zakładce kariera lub kierować pytania na adres mailowy: rekrutacja@wedel.pl, z dopiskiem "Program CzekoSprawni" w temacie maila.
Komentarze
-
hermes
09.11.2022, 14:35 -
curry 8
09.11.2022, 11:58 -
air jordan
24.10.2022, 15:38
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz