Pełni Możliwości. Obejrzyj 1 odcinek reportażu!
- Nie dajcie sobie wmówić, że otaczają was sami superbohaterowie, z których macie brać przykład i być tacy sami. Każdy z nas ma swoje K2. Dla jednego będzie to złoty medal olimpijski dla drugiego siła którą znajdzie w sobie, aby wstać rano i pójść do pracy – mówi Marcin Ryszka, jeden z bohaterów projektu „Niepełnosprawni Pełni Możliwości”.
„Niepełnosprawni Pełni Możliwości” to projekt który powstał dla osób z niepełnosprawnościami, a także dla ich bliskich, przyjaciół i osób, które zajmują się tematyką niepełnosprawności. Celem projektu jest budowanie świadomości dotyczącej podejmowania pracy, rozwijania pasji i zakładania rodziny u osób z niepełnosprawnościami.
- Pomysły na nową inicjatywę kiełkowały już w naszych głowach, na długo przed napisaniem projektu. To, co było dla nas najważniejsze, to pokazanie osób z niepełnosprawnościami w szerokim wachlarzu ich możliwości, które przecież są ogromne, a wciąż w społeczeństwie pomijane. Do tego celu, wybraliśmy reportaż, a właściwie 10 reportaży o osobach niepełnosprawnych, aktywnych społecznie i zawodowo. Każdy odcinek reportażu jest zupełnie inną historią ludzi, nierzadko skrajnie od siebie różnych – mówią organizatorzy z Fundacji Życie Pełne Możliwości.
Zobacz 1 odcinek!
Pierwszy z serii 10 odcinków jest już dostępny na kanale Fundacji Życie Pełne Możliwości na YouTubie. Cykl reportaży będzie trwał do końca maja 2022 roku.
„Niepełnosprawni Pełni Możliwości”. Arek Warchał – odcinek 1:
Kogo zobaczymy w kolejnych odcinkach?
Wybór bohaterów odcinków może nieco dziwić, obok znanych nazwisk pojawiają się te, o których nikt jeszcze nie słyszał.
- Celowo zestawiliśmy tych odnoszących wielkie sukcesy z tymi, którzy żyją na co dzień spokojnie, pracując i rozwijając swoje pasje w zaciszu domowym – mówią organizatorzy.
Bohaterów jest 10, na każdego przypada jeden 30-minutowy reportaż. Wśród bohaterów odcinków, znaleźli się: Arkadiusz Warchał, Marcin Ryszka, Dominika Kasińska, Grzegorz Dowgiałło, Magdalena Martini, Karolina Pęk, Daniel Zawodnik, Rafał Pawłowski, Kamil Gołębiowski i Przemysław Świercz.
Inicjatorem projektu jest Fundacji Życie Pełne Możliwości, która działa pod patronatem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i współpracuje z partnerami: Fundacją PZU i Sklepem Medycznym Gamma - Medica.
Więcej informacji na Facebooku Fundacji, Instagramie i Twitterze.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz