Unmute – wyłączyć wyciszenie [FILM]
Zespół UNMUTE, który składa się z 5 członków: Magdaleny Wdowiarz, Julii Kramek, Aliny Jagodzińskiej, Zuzanny Szymańskiej i Jakuba Stanisławczyka, powalczy już 19.02.2022 r., podczas finałowego koncertu, w którym zostanie wyłoniony reprezentant Polski w konkursie Eurowizja 2022 w Turynie.
Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z zespołem, podczas której rozmawiamy o przygotowaniach do Eurowizji, słuchaniu i czuciu muzyki, jak również o kulturze osób G/głuchych. Dlaczego piszemy o głuchych z małej i wielkiej litery? Nie jest to przypadkowe!
Komentarze
-
Czytałam wywiad w komercyjnych mediach z tym zespołem. Twierdzą, że nie są niepełnosprawni (???). Przyznam, że mnie to rozwaliło. Jak dla mnie utwór nie spełniał wymogów piosenki. Była to fajna manifestacja i zaistnienie oraz coś nowego, ale nie była to piosenka. Oglądałam z ciekawości preselekcje. Jako słabowidząca skupiam się na muzyce i wokalu. Gdy wyłoniono pierwszą trójkę miałam poważne obawy, że przez głupią poprawność polityczną nie wygra Krystian Ochman, którego głos to poezja. Natomiast TVP dała ciała, bo wiedząc, że preselekcjach biorą udział głusi nawet nie pofatygowała się chociażby o napisy, nie wspominając już o tłumaczu PJM. Kolega zapytał mnie czy w związku z tym, że występować mogą głusi to czy na przyszły rok mogą startować też osoby, które fałszują. I coś w tym jest. Nie każdy może śpiewać, nie każdy zostanie maratończykiem. Ludzie na necie się śmiali, że nie należy mówić przy głuchych (twierdzą w wywiadach, że ich to obraża), widzieć przy niewidomych i chodzić przy wózkowiczach. Jako osoba na wózku i słabowidząca nie obrażam się na ludzi z takich powodów, Ale to wolny kraj i co kto lubi...odpowiedz na komentarz
Dodaj komentarz